مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱:۵۱:۳۴

افزایش قیمت نفت در پی موافقت اوپک پلاس با تمدید کاهش تولید

برخی منابع اعلام کردند کمیته مشترک فنی اوپک پلاس در نشست خود به‌طور گسترده‌ای از تمدید کاهش تولید فعلی نفت پشتیبانی کرده است و همین موضوع موجب شد که قیمت ها در بازار نفت افزایشی شود.

به گزارش سکه نیوز، برخی منابع اوپکی اعلام کردند که کمیته مشترک فنی سازمان کشورهای صادرکننده نفت و غیراوپک (JTC) روز دوشنبه و پیش از نشست روز سه‌شنبه کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک نشستی را برگزار کردند.

این نشست با اعلام موافقت اکثر کشورهای کمیته فنی برای تمدید سه ماهه کاهش فعلی عرضه نفت این ائتلاف از ماه ژانویه به پایان رسید،این مساله موجب شد که قیمت ها در بازار نفت با امید به کنترل عرضه در آینده با افزایش همراه شوند.

بر این اساس قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در معاملات امروز با ۲۱ سنت افزایش به ۴۱ دلار و ۵۵ سنت به ازای هر بشکه رسید.

همچنین قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۲۷ سنت افزایش به ۴۴ دلار و ۹ سنت به ازای هر بشکه رسید.

در این راستا استفان اینز، استراتژیست ارشد بازار مؤسسه آکسی‌تریدر در یادداشتی اعلام کرد: اگر بهبود اقتصادی را از طریق بازارهای نفت قضاوت کنیم با چند واکسن با کارایی بالا، این احتمال وجود دارد که اواخر سال ۲۰۲۱ رفت‌ و آمدها به نزدیک به سطح پیش از همه گیری کرونا بازگردد.

بر این اساس پیش بینی ها از این مساله که ممکن است توافق کاهش تولید باز هم تمدید شود و همچنین امیدواری ها نسبت به تولید واکسن کرونا عاملی شده برای رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی،با این وجود همچنان احتیاط در بازار به شدت حس می شود و این موضوع اجازه نمی دهد که شیب رشد قیمت تند شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.