سازمان خدمات پستی آمریکا در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند

394
استفاده از بلاک چین در انتخابات پیش رو آمریکا

اخیراً سازمان خدمات پستی آمریکا اعلام کرد به دلیل همه گیری ویروس کرونا ممکن است اکثریت مردم نتوانند به صورت حضوری پای صندوق های رای حاضر شوند. بنابراین این سازمان در نظر دارد در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری رای گیری پستی را اجرایی کند.

ترامپ اما اعلام کرده است با تخصیص بودجه بیشتر به اداره پست آمریکا مخالف است. ترامپ معتقد است انتخابات پستی در نهایت به تضعیف او در انتخابات ماه نوامبر منتهی خواهد شد.

به گفته سازمان پست آمریکا، این اداره از امکانات رمزگذاری شده نظیر تکنولوژی بلاک چین و رمزارزها برای حفظ امنیت رای گیری پستی استفاده خواهد کرد. با همه گیری گسترده ویروس کرونا، بسیاری از ماه های گذشته نگرانی های خود را بابت انتخابات حضوری مردم پای صندوق های رای اعلام کرده اند.

ترامپ از سوی دیگر ماجرا به شدت نگران انتخابات پستی در آمریکا است و تلاش می کند به هر شکل ممکن جلوی اداره پست را در انتخابات پیش رو بگیرد.

تکنولوژی بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین از این ظرفیت برخوردار است که امنیت انتخابات پیش رو ریاست جمهوری در آمریکا را تضمین کند

اصولاً رای گیری پستی امکان تقلب در انتخابات را بیشتر می کند اما از جهتی مردم انتظار دارند با سهولت و به دور از خطرات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در انتخابات شرکت کنند. سازمان پست آمریکا در گزارش خود عنوان کرد تکنولوژی بلاک چین از این ظرفیت برخوردار است که امنیت انتخابات پیش رو را تضمین کند.

این سازمان به ویژگی های منحصر بفرد تکنولوژی بلاک چین اشاره می کند و می گوید شبکه بلاک چین به صورت غیر متمرکز و به دور از دایره اثرگذاری احزاب رقیب، می تواند اطلاعات شهروندان آمریکایی را به صورت هوشمند ذخیره سازی کند.

سازمان بورس آمریکا به رقبای انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور این اطمینان را می دهد که ناظران مستقل شبکه بلاک چین به صورت شفاف تمام اطلاعات مرتبط با آرای شهروندان را در اختیار اصحاب رسانه جمعی قرار می دهند و در این فرایند انتخاباتی هیچ شک و شبهه ای وجود نخواهد داشت.

این اولین باری نیست که اداره پست آمریکا از تکنولوژی بلاک چین برای ارائه خدمات خود استفاده می کند. در سال ۲۰۱۸ نیز این اداره برای احراز هویت شهروندان به صورت هوشمند از امکانات تکنولوژی بلاک چین استفاده کرده است.

باید دید در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری، ترازوی قدرت به کدام سمت سنگینی می کند. دموکرات ها به شدت مایل به رای گیری پستی در انتخابات پیش رو هستند زیرا فکر می کنند این نوع رای گیری در نهایت به نفع آنها تمام می شود اما جمهوری خواهان و به خصوص خود ترامپ چندان مایل به تزریق بودجه مالی به اداره پست آمریکا نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی