مشاهده نسخه اصلی
شنبه,۸ آذر ۱۳۹۹ ۰:۲۱:۴۷

انرژی غیر متمرکز برای آینده اقتصاد یک امر ضروری است

اقتصاد آینده جهان در پیکره یک سازواره غیر متمرکز تجلی پیدا خواهد کرد. زمانی که پیکره اقتصاد بر اساس مبانی و موازین نوین صورت بندی شود، بخش های مختلف مالی و تجاری نیز باید خود را با اصول نظری جدید اقتصاد هماهنگ کنند.

یکی از مهم ترین بخش هایی که ستون اقتصاد آینده جهان را پی ریزی خواهد کرد، بخش انرژی های غیر متمرکز است.

بیشتر بخوانید:

بلاک چین برای آینده اقتصاد جهان ضروری است

درست شبیه اقتصاد غیر متمرکز که در خارج از چارچوب نظری نهادهای تمرکزگرا هدایت می شود، نهادهای انرژی غیر متمرکز نیز می توانند با سرعت و شفافیت بسیار بالا مختصات جغرافیایی انرژی های وارداتی و صادراتی را رهگیری کنند.

انرژی غیرمتمرکز

نهادهای انرژی در چندین دهه اخیر در تصرف نهادهای دولتی و پایگاه های متمرکز سیاسی قرار داشته اند. تمرکز بیش از اندازه سازوکارهای تجاری باعث شده است شفافیت مالی در نهادهای تولید انرژی به حداقل برسد.

بیشتر بخوانید:

مزایای بلاک‌چین در صنعت انرژی

اصول غیر متمرکز تجاری باعث می شود تمامی معاملات مرتبط با حوزه انرژی به صورت شفاف در بستر بلاک چین ذخیره شود. همین موضوع امکان سوء استفاده های سودا طلبانه را به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد.

اتحادیه اروپا در راستای تمرکز زدایی از بخش های انرژی و کوتاه کردن دست شیادان از بازارهای تجاری در نظر دارد تا سال ۲۰۵۰ استفاده از انرژی بادی و خورشیدی را در به صورت گسترده نهادینه سازی کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

[xyz-ips snippet=”short-link”]

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۸۲۷.۶۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۸.۳۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۸۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۰۷.۶۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.