باج خواهان مرزهای آرژانتین را بستند؛ هکرها ۴ میلیون دلار باج خواهی کردند

69

در روز ۶ سپتامبر گروهی از هکرها با استفاده از باج افزارهای امنیتی، آژانس مهاجرت آرژانتین را بلوکه کردند. آنها برای آزاد سازی سرورهای آژانس از دولت این کشور ۲ میلیون دلار باج خواهی کردند.

این گروه برای اثبات ادعای خود بسته محرمانه حاوی اطلاعات طبقه بندی شده آژانس مهاجرت آرژانتین را به مقامات ارشد دولتی این کشور ارسال کردند. دولت آرژانتین به هیچ عنوان حاضر نبود در برابر خواسته هکرها عقب نشینی کند.

هکرها پس از اینکه با پاسخ منفی دولت این کشور مواجه شدند قیمت آزاد سازی اطلاعات محرمانه آژانس مهاجرت آرژانتین را افزایش دادند. آنها پس از یک هفته سکوت خبری، قیمت آزاد سازی اطلاعات را به بیش از ۳۵۵ سکه بیت کوین (حدوداً ۴ میلیون دلار) افزایش دادند.

هکرها برای ۴ ساعت مرزهای آرژانتین را بستند

منابع خبری آرژانتین تایید کردند که هکرها برای بیش از ۴ ساعت کل مرزهای این کشور را بستند. مقام های امنیتی و دولتی آرژانتین حاضر به مذاکره با هکرها نشدند و اعلام کردند نسبت به افشای اطلاعات محرمانه مسافران نگرانی ندارند.

اگرچه حمله هکرها و باج افزارها یک اتفاق رایج در سراسر جهان است اما مورد آرژانتین یک نمونه کم یاب از حمله هکرها به یک آژانس دولتی است.

از هر ۱۰ حمله باج خواهانه، ۱ حمله مرتبط با سرقت اطلاعات محرمانه است

برت کلو، متخصص باج افزارها در مصاحبه اخیر خود گفت حمله های باج خواهانه ممکن است به افشای اطلاعات بسیار محرمانه ای منتهی شود. کلو اعتقاد دارد حمله های باج خواهانه به زیرساخت های آژانس های دولتی ممکن است حساسیت زیادی ایجاد کند و گاهی امنیت ملی کشورهای قربانی را با مخاطره روبرو سازد. مشخصاً از هر ۱۰ حمله باج خواهانه، ۱ حمله مرتبط با سرقت اطلاعات محرمانه است.

طبق آمارهای پایگاه های پژوهشی، پیوسته بر تعداد حملات مرتبط با باج خواهی مجرمان سایبری افزوده می شود. بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند با تمرکز زدایی از داده های طبقه بندی شده، احتمال وقوع چنین حادثه هایی در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

پلتفرم کونوس از سرمایه شهروندان پاسداری می کند

پلتفرم های غیر متمرکز برای جلوگیری از حملات هکرها نیاز به بالا بردن امنیت سیستم خود دارند. پلتفرم کونوس در سال ۲۰۱۷ در کشور سوئیس فعالیت خود را در زمینه رمزارزها آغاز کرد. این پلتفرم نام آشنا برای حفظ امنیت مالی کاربران خود از پیشرفته ترین تکنولوژی های امنیت سایبری استفاده می کند.

پلتفرم کونوس برای حفظ امنیت سایبری کاربران خود از تکنولوژی های برتر و پیشرفته روز دنیا استفاده می کند. تکنولوژی کیف پول چند امضایی از جمله این تکنولوژی ها است. تکنولوژی کیف پول چند امضایی پلتفرم کونوس این اطمینان را به طرفین معامله می دهد که دارایی های رمزارز آنها در محیطی امن معامله می شود. مطابق این تکنولوژی، مرجع رسمی قضایی پلتفرم کونوس به عنوان یک مرجع بی طرف به فرایند معامله نظارت می کند. در این نوع تکنولوژی طرفین معامله و مرجع قضایی منصوب از جانب پلتفرم کونوس هر یک کلید مخصوص به خود را در اختیار دارند. بنابراین طرفین معامله می توانند اطمینان حاصل کنند که معامله تنها در صورت توافق کامل آنها صورت می پذیرد.

دیگر تکنولوژی امنیتی که توسط پلتفرم کونوس مورد استفاده قرار می گیرد، تکنولوژی احراز هویت بیومتریک است. در این نوع تکنولوژی، تنها کاربرانی می توانند در فضای شبکه کونوس فعالیت مالی داشته باشند، که پیش از این هویت بیومتریک آنها توسط نهادهای نظارتی کونوس مورد تایید قرار گرفته باشد.

پلتفرم کونوس با ایجاد یک سپر امنیتی فوق هوشمند، اجازه هیچ گونه سوءاستفاده را به بدافزارها و باج افزارها نمی دهد. کاربران می توانند با اطمینان خاطر تمام معاملات مالی و تبادلات رمزارز خود را در بستر پلتفرم کونوس به انجام برسانند. صرافی کونوس دکس نیز درگاه رسمی این پلتفرم نام آشنا است که به کاربران این امکان را می دهد تا انواع رمزارزها را حتی با پول فیات (ریال، دلار، یورو و غیره) خرید و فروش کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی