یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸:۵۱

بازگشت ارز مالیات صادرات کالای غیرنفتی و کشاورزی را صفر می‌کند

مالیات صادرات کالا و خدمات غیرنفتی و کشاورزی به شرط بازگشت ارز صادراتی بر اساس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، با نرخ صفر محاسبه می‌شود

بر اساس گزارش فارس، در مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که برنامه جدیدی برای اخذ مالیات از املاک، درآمد اشخاص حقیقی و خودروهای لوکس محسوب می شود و در هیات دولت در حال بررسی است، تصمیماتی درباره مالیات صادرات کالا و خدمات غیرنفتی و کشاورزی گرفته شده است.

یکی از بخش‌های این لایحه مربوط به حذف معافیت صادرات محصولات کشاورزی و کالاهای غیرنفتی و خام فروشی است. براین اساس به منظور شفافیت در صادرات کالا و خدمات در این لایحه آمده است:‌ صددرصد ۱۰۰ % درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی و بیست درصد ۲۰ % درآمد حاصل از صادرات مواد واسطه ای و ده ۱۰ % درآمد حاصل از صادرات مواد خام مشمول مالیات با نرخ صفر می گردد.

فهرست مواد خام، واسطه ای و کالاهای نفتی به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و نفت و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به تصویب هیأت وزیران می رسد.

اعمال نرخ صفر موضوع این ماده و استرداد مالیات برارزش افزوده منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور مطابق آیین نامه‌ای می باشد که با پیشنهاد وزارت اموراقتصادی و دارایی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت به تصویب هیات وزیران می رسد.

تبصره ۲: سود حاصل از تسعیر ارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صندوق توسعه ملی، صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات و شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران از پرداخت مالیات معاف می باشند.

در سال‌‌های اخیر سازمان امور مالیاتی برای تسعیر ارز صندوق توسعه ملی مالیات وضع کرده بود که با تفسیر قانون از اخذ اینگونه مالیات منع شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...