بانک مرکزی برزیل مزایای ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار می دهد

172
بانک مرکزی برزیل

بانک مرکزی برزیل اعتقاد دارد زمان آن رسیده که پول های کاغذی جای خود را به ارزهای دیجیتال بدهند. اخیراَ این نهاد بانکی با تشکیل یک کارگروه ویژه در صدد است مزایای ارزهای دیجیتال و صنعت رمزارزها را مورد بررسی قرار دهد.

این کار گروه ویژه به بررسی چگونگی تاثیر ارزهای دیجیتال و صنعت رمزارزها بر اقتصاد و جامعه مدتی برزیل می پردازد. این کار گروه همچنین موظف است با بررسی اکوسیستم پرداخت های مالی در برزیل، چگونگی نهادینه سازی ارزهای دیجیتال در سیستم های پرداخت این کشور را مورد مطالعه و پژوهش قرار دهد.

بانک مرکزی برزیل اخیراً اعلام کرد حدود ۱ الی ۲ درصد تولید ناخالص ملی خود را (حدود تقریبی ۱۶ میلیارد دلار) برای تضمین توزیع کاربردی پول های کاغذی تخصیص داده است. این کارگروه قرار است بررسی کند در صورت صدور ارزهای دیجیتال چه میزان پول کاغذی ذخیره می شود و به صورت کلی منافع صدور ارزهای دیجیتال برای اقتصاد ملی این کشور چیست.

مدیر ارشد بخش فناوری اطلاعات بانک مرکزی چین معتقد است بسیاری از بانک های مرکزی در سراسر جهان در نظر دارند ارزهای دیجیتال را به دلیل مزایای رقابتی آنها نسبت به پول های کاغذی، وارد چرخه اقتصاد ملی خود کنند.

دولت چین اخیراً اعلام کرد به زودی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را پس از دوره آزمایشی طولانی در سراسر مرزهای خود، به صورت گسترده صادر می کند.

ارزهای دیجیتال در آینده

ارزهای دیجیتال در آینده زیربنای اقتصاد جهان را تشکیل خواهند داد

در آینده پول های کاغذی از درجه اعتبار ساقط شده و درگاه های مالی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین و هوش مصنوعی جایگزین روش های سنتی خواهند شد. اینکه تا چه میزان ارزهای دیجیتال با استقبال نهادهای بانکی و دولت های متمرکز سیاسی روبرو شود، به تکنولوژی های هوشمند نظیر بلاک چین بستگی دارد که بتوانند جایگزین مناسبی برای سیستم های پرداخت مالی سنتی باشند.

مثلاً مقامات ارشد چین اخیراً با بررسی ظرفیت های تکنولوژی بلاک چین به این نتیجه رسیده اند که می توان با توسعه زیرساخت های بلاک چین و ارتقای صنعت رمزارزها در کشور خود، بنای یک امپراتوری عظیم تکنولوژی را در آینده پی ریزی کنند.

باید در نظر داشته باشیم که نوآوری های تکنولوژی می توانند به درآمدزایی های کلانی منتهی شوند. با ظهور تکنولوژی بلاک چین دریچه تازه ای در برابر کشورهای در حال توسعه باز شده است تا بتوانند با ایجاد روش های نوین تجاری، با کشورهای پیشرفته رقابت کنند.

زمانی بسیاری از کشورها با رجوع به جبر تاریخی برآمده از سیر گردش و تحول جوامع مدنی، نظم طبقاتی حاکم را نوعی تقدیر از پیش نوشته شده تعبیر می کردند. با ظهور تکنولوژی بلاک چین و همچنین ابزارهای ارتباط جمعی می توان زنجیرهای انحصار را در هم شکست و در بازار سرمایه جهانی نیز حرفی برای گفتن داشت.

اگرچه نظم کنونی بی نهایت با اصول منطق زندگی انسان ها درهم آمیخته است و این عجین شدگی اندیشه ها با منطق طبقات اجتماعی به این سادگی ها قابل ذوب شدن و گشودگی نیست، با این اوصاف می توان در اندازه قامت جوامع مدنی با دیگر غول های بزرگ جهان رقابت کرد.

تکنولوژی بلاک چین این امکان را فراهم ساخته تا از سطح خُرد منازعات پیش پا افتاده پا را فراتر گذاشت و به سمت یک جامعه یکپارچه و آرمان خواهانه حرکت کرد.

بیشتر بخوانید:

نقش چندمنظوره تکنولوژی بلاک چین در توسعه زیرساخت های رفاهی در سراسر جهان

ایجاد یک آرمان شهر علمی تنها راه برون رفت از ستیزها و جنگ های ایدئولوژیک است و این آرمان شهر را ایده ها و نظرات اعتقادی نخواهند ساخت بلکه تکنولوژی ها و عمارت های علمی جوامع مدنی مسیر را برای یک زندگی ساختارمند هموار خواهند کرد.

بلاک چین با ایجاد یک روش ساختاری برای تفسیر منطق گزاره های زبانی و همچنین برساختن یک بستر غیر متمرکز و حذف عامل انسانی در محاسبات اقتصادی، زمینه را برای اصلاح ژنتیک ساختاری جوامع مدنی فراهم خواهد ساخت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی