بانک (BoL) لیتوانی پلتفرم بلاک چین خود را امسال راه اندازی می کند

209
بانک (BoL) لیتوانی پلتفرم بلاک چین خود را امسال راه اندازی می کند

بانک (BoL) لیتوانی برنامه بلند مدت خود برای توسعه پلتفرم بلاک چین را اعلام کرده است. در این برنامه که به صورت عمومی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است، قرار است پلتفرم بلاک چین بانک (BoL) لیتوانی چشم اندازی گسترده تر از پلتفرم رسمی بانک مرکزی این کشور داشته باشد.

در این برنامه تصریح شده است پلتفرم رسمی بانک با دیگر نهادهای عمومی در سراسر کشور همکاری می کند و در صدد است استارت آپ ها و شرکت های نوپا در بخش های انرژی، بهداشت و سلامت و حمل و نقل را مورد حمایت های گسترده قرار دهد.

بانک (BoL) لیتوانی پلتفرم بلاک چین خود را امسال راه اندازی می کند

بانک لیتوانی پلتفرم بلاک چین خود را در سه ماه آخر سال 2020 راه اندازی می کند

مدیر مسئول پروژه بلاک چین بانک (BoL) لیتوانی اعلام کرد بر اساس پیش بینی ها قرار است پس از فراهم کردن مقدمات و ایجاد زیرساخت ها و نهادهای خدماتی مناسب، این بانک بزرگ لیتوانی پروژه بلاک چین خود را در سه ماه آخر سال 2020 راه اندازی کند.

این بانک برای نهادینه سازی پروژه بلاک چین خود از شرکت های بزرگ مالی و حسابرسی جهان نظیر دیلویت و آی بی ام استفاده می کند. مدیر مسئول پروژه بلاک چین گفت مسئولان بانک تصمیم گرفته اند فعلاً طرح بلاک چین خود را روی سیستم های بلاک چین انحصاری پیاده سازی کنند.

درباره نهادینه سازی بلاک چین بیشتر بخوانید:
10 کشوری که تکنولوژی بلاک چین را نهادینه سازی کرده‌اند

هدف از ساخت بلاک چین انحصاری اجازه دسترسی خاص و مشخص به کاربران است. کسب و کارها و شرکت هایی از این نوع بلاک چین استفاده می کنند که خواستار ایجاد محدودیت هایی بر روی شبکه بلاک چین و کنترل فعالیت های شرکت کنندگان هستند.

در جلسه سران بانک (BoL) لیتوانی، مشخص شد 5 شرکت تکنولوژی مالی قرار است با ارائه راهکارهای مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین نظیر ایجاد یک بانک دیجیتال، به توسعه و پیشرفت این پروژه کمک کنند. مدیر مسئول پروژه بلاک چین می گوید این بانک در جذب سرمایه خارجی، ایجاد یک پیوند مستحکم با دیگر مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین توسعه ظرفیت تکنولوژی بانک های لیتوانی موفق بوده است.

بانک (BoL) لیتوانی در صدد است جهت گسترش و توسعه همکاری های عمومی و خصوصی خود، استارت آپ ها و شرکت های نوپای بین المللی زیادی جذب کند. سال پیش نیز این بانک برنامه ریزی کرد سکه دیجیتال و مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین ویژه ای را به یادبود استقلال این کشور در سال 1918 توزیع کند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی