مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۴۹:۱۶

هکرها از برنامه نفوذی تروجان برای اجرای حملات باج خواهانه خود استفاده می کنند

تیم خطرات سایبری کرول اخیراً اعلام کرده است هکرها برای اجرای حملات باج خواهانه خود از برنامه نفوذی تروجان استفاده می کنند. در این روش مجرمان سایبری اطلاعات مالی صنایع مختلف نظیر رسانه و مراکز آموزشی و آکادمیک را سرقت می کنند.

همه گیری ویروس کرونا باعث شده است بسیاری از بدافزارها و باج افزارها، مراکز مراقبت های بهداشتی نظیر بیمارستان ها و درمانگاه های بزرگ پزشکی را مورد حملات خود قرار دهند.

هکرها به دلیل استفاده از ساختارهای بسیار پیچیده فیشینگ، به سادگی و سهولت می توانند اطلاعات مالی بسیاری از صنایع را سرقت کنند.

برنامه نفوذی کاک بات تروجان

روش های اجرای حملات سایبری با استفاده از برنامه نفوذی کاک بات تروجان

کاک بات نوعی برنامه نفوذی تروجان برای دسترسی غیرقانونی به اطلاعات بانکی کاربران است. کاک بات بیش از ۱۰ سال است که همواره مورد توجه هکرها و مجرمان سایبری قرار داشته است. هکرها با سرقت اطلاعات هویتی کاربران، و همچنین ربودن اطلاعات حساب بانکی از طریق نفوذ به شبکه های رایانه ای آنها، اهداف شوم خود را پیاده سازی می کنند.

عضو تحقیقاتی تیم خطرات سایبری کرول درباره استفاده گسترده هکرها و مجرمان سایبری از برنامه نفوذی تروجان می گوید:

“هدف نهایی مجرمان سایبری دسترسی به منافع بیشتر است. آنها ابتدا سیستم رایانه ای کاربران را آلوده می کنند، سپس با ایجاد کانال های موازی، اطلاعات حساس آنها را به سرقت می برند. هکرها می توانند از طریق باج افزارها و یا فروش اطلاعات کاربران، سود کلانی را به جیب بزنند.”

نایب رئیس دپارتمان خطرات سایبری کرول اخیراً در مصاحبه خود درباره افزایش حملات هکرها به قصد ربودن اطلاعات کاربران از طریق حساب های ایمیل ایشان گفت: “هکرها به خوبی درباره افزایش آگاهی کاربران نسبت به حفظ امنیت سایبری حساب های ایمیل خود مطلع هستند. برای همین هکرها با ایجاد شبکه های بسیار پیچیده در صدد ایجاد طعمه های فیشینگ راست-نما هستند.”

همه گیری ویروس کرونا

بحران ناشی از همه گیری ویروس کرونا، خطر حمله های سایبری را افزایش داده است

تیم تحقیقاتی کرول در گزارش خود اعلام کرده است به دلیل همه گیری ویروس کرونا و بحران ناشی از آن، آنها در چند هفته اخیر شاهد افزایش حملات باج افزارها با هدف سوءاستفاده از اطلاعات مالی کاربران بوده اند. اخیراً هکرها و برخی مجرمان سایبری با حمله به تعدادی از کاربران، از آنها خواسته اند بابت آزادسازی حساب های خود، ۱۰۰ هزار دلار ارزش اسمی بیت کوین به کیف پول آنها واریز کنند.

به نظر شما برای حفاظت از اطلاعات مالی باید از چه راهکارهایی استفاده کرد؟ آیا شما نسبت به چگونگی حفظ امنیت سایبری حساب های بانکی خود آگاهی دارید؟ اگر اطلاعاتی درباره نحوه حفاظت از امنیت سایبری داده های بانکی دارید لطفاً نظرات ارزشمند خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۲۲۰.۱۹
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۴.۳۶
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۹۲
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۷۷.۲۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۱۴.۳۸

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...