نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در آفریقا ابعاد تازه تری به خود می گیرد

196
آفریقا در حال تجربه کردن یک رنسانس در صنعت رمزارزها است

نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در آفریقا ابعاد تازه تری به خود می گیرد. در سالیان اخیر صنعت تکنولوژی بلاک چین در آفریقا رشد چشمگیری داشته است و تصور می شود آفریقا در حال تجربه کردن یک رنسانس در صنعت رمزارزها است. اوگاندا، نیجریه، آفریقای جنوبی، غنا و کنیا همواره جزو ده کشوری هستند که در ماشین جستجوی گوگل بیشترین جستجو کلمه “بیت کوین” را داشته اند.

تکنولوژی بلاک چین در آفریقا

طبق گزارش مراجع پژوهشی و تحقیقاتی، قاره آفریقا یکی از مستعدترین مناطق برای نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین محسوب می شود. در این گزارش نوشته شده است جمعیت جوان قاره آمریکا، بحران های اقتصادی پیاپی، بی ارزشی پول رایج کشورهای این قاره، و گرانی روش های پرداخت از جمله دلایلی است که می تواند مسیر نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در آفریقا را تسهیل کند. در قاره آفریقا اکثریت مردم زیر چتر حمایتی بانک های مرکزی قرار ندارند.

بیشتر بخوانید:

10 کشوری که تکنولوژی بلاک چین را نهادینه سازی کرده‌اند

نیجریه بزرگترین حجم معاملات رمزارز در قاره آفریقا را در اختیار دارد. در بین کاربران اینترنت، کشور آفریقای جنوبی با داشتن 13 درصد حق مالکیت رمزارزها در صدر کشورهای آفریقایی قرار دارد. نیجریه با 11 درصد در این لیست دوم است. در سطح جهانی و در بین شهروندان متصل به شبکه رمزارزها، کشور آفریقای جنوبی در رده پنجم قرار دارد.

هفته گذشته آفریقای جنوبی شاهد دومین هفته پُررونق معاملات بیت کوین در بازارهای غیر متمرکز خود بود. در این هفته بیش از 1.56 میلیون دلار ارزش اسمی بیت کوین بین کاربران مبادله شد. در کشور کنیا نیز در هفته گذشته حجم گسترده بیش از 1.95 میلیون دلار ارزش اسمی بیت کوین بین کاربران مبادله شد. ماه گذشته مرجع عالی تنظیم بازارهای مالی آفریقای جنوبی اعلام کرد فعالیت های تجاری مرتبط با رمزارزها و ارزهای مجازی تنها باید در چارچوب قوانین دولتی صورت پذیرد.

معاملات نظیر به نظیر

معاملات نظیر به نظیر (Peer-to-Peer) در آفریقا افزایش پیدا می کند

در کشور نیجریه معاملات نظیر به نظیر رکورد جدیدی به ثبت رسانده است. در هفته معاملاتی اخیر بیش از 9.2 میلیون دلار معامله تجاری در بازارهای رمزارز نیجریه به ثبت رسیده است. کشور کنیا نیز شاهد افزایش حجم معاملات تجاری مرتبط با رمزارزها در بازارهای غیر متمرکز خود برای سومین هفته پیاپی بود.

کشورهای مراکش و مصر نیز طی گزارش های رسمی اعلام کردند در هفته های اخیر شاهد افزایش حجم مبادلات تجاری رمزارز در بازارهای غیر متمرکز خود بوده اند. افزایش مبادلات رمزارز در قاره آفریقا باعث شده است برای نخستین بار حجم معاملات مرتبط با رمزارزها در جنوب صحرای بزرگ آفریقا (آفریقای سیاه) از آمریکای لاتین پیشی بگیرد.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی