مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۷:۲۵

بهبود اوضاع اقتصادی در خاورمیانه و آسیای مرکزی شاید ۱۰ سال دیگر

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد ممکن است شاهد اثرات منفی سنگین‌تری از محل شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی باشیم.

به گزارش فارس، صندوق بین‌المللی پول هشدار داد تبعات منفی اقتصادی به خاطر شیوع ویروس کرونا برای اقتصاد کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی ممکن است بسیار شدیدتر از آن چیزی باشد که پیشتر انتظار می‌رفت.

این صندوق در آخرین گزارش پیش‌بینی خود نسبت به رشد اقتصادی کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی را نسبت به گزارش قبلی پایین‌تر آورده است.

بر اساس اطلاعات جدید رشد اقتصادی کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی برای سال جاری منفی ۴.۱ درصد خواهد بود که نسبت به پیش‌بینی قبلی در ماه آوریل ۱.۳ درصد منفی بیشتر شده است.

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید هم کشورهای صادر کننده نفت که درآمدشان وابسته به فروش حامل‌های انرژی است و هم کشورهای وارد کننده نفت که علیرغم کاهش قیمت و هزینه های خرید انرژی شاهد افت قابل توجه درآمد خود در حوزه گردشگری و خدمات بوده‌اند به خاطر شیوع ویروس کرونا تبعات اقتصادی جدی را تجربه خواهند کرد.

البته پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که کشورهای نفتی خاورمیانه آسیب بیشتری ببینند چرا که هم شاهد شیوع گسترده کرونا و تبعات اقتصادی آن در این کشورها هستیم و هم قیمت نفت به خاطر همین شیوع کاهش پیدا کرده  و درآمد آنها افت شدیدی را تجربه کرده است.

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید با توجه به آنکه شیوع ویروس کرونا نقاط ضعف و آسیب پذیری‌ قبلی کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی را شدیدتر کرده خسارت‌های اقتصادی این بحران بر اقتصاد کشورهای منطقه یاد شده در بلندمدت شامل کاهش رشد اقتصادی، اشتغال، و درآمد همچنان یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌ها است.

این صندوق می‌گوید کسری مالی و بدهی این کشورها به قدری افزایش یافته که در ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و آنها را بیش از پیش در مقابل شیوع ویروس کرونا آسیب پذیر کرده است.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده تا سال ۲۰۲۵ اقتصاد منطقه‌ای در خاورمیانه و آسیای مرکزی ۱۲ درصد پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها برای این سال قبل از شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

این مؤسسه بین‌المللی تاکید کرده با توجه به آنچه شاهد هستیم تولید ناخالص داخلی کشورها ممکن است حداقل تا ۱۰ سال آینده به سطح پیش‌بینی‌ها قبل از شیوع ویروس کرونا نرسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: