مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹:۱۶

تزوس با پرداخت ۲۵ میلیون دلار ، پرونده قضایی علیه خود را مختومه خواهد کرد

تزوس برای فرار از شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا با پرداخت ۲۵ میلیون دلار پرونده قضایی علیه خود را مختومه خواهد کرد. سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا به شدت بازار عرضه اولیه سکه های رمزارز را تحت نظارت دارد.

سازمان بورس آمریکا ضمن ارائه دادخواست به دادگاه فدرال آمریکا علیه برخی از سکه های رمزارز، ادعا می کند این سکه ها بدون مجوز قانونی مراجع ارشد تجاری آمریکا وارد بازارهای غیر متمرکز شده اند.

سازمان بورس آمریکا با ارائه ادله مبنی بر نقض قوانین مرتبط با اوراق بهادار سرمایه های تجاری، علیه عرضه اولیه سکه های رمزارز، به مراجع رسمی قضایی این کشور طرح شکایت کرده است. به نظر میرسد بازار رمزارزها و شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر دارایی های دیجیتال بیش از پیش توسط مراجع رسمی، تحت نظارت های شدید قرار گرفته اند.

اخیراً شرکت تلگرام نیز در دادگاه فدرال، به اعاده وجوه مالی به سرمایه گذاران عرضه اولیه سکه خود و همچنین پرداخت جریمه سنگین مالی به سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا محکوم شد.

بیشتر بخوانید:

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از دادگاه ایالتی این کشور خواست برای اعاده وجوه مالی، علیه شرکت تلگرام کیفرخواست صادر کند

25 میلیون دلار تزونس

داستان پرونده تزوس و پرداخت ۲۵ میلیون دلار چیست؟

پرونده قضایی تزوس از اواخر اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی شروع شد. در این زمان تزوس توسط شرکت حقوقی بلاک و لویتان (Block & Leviton) به نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا محکوم شد. در ماه نوامبر نیز پرونده حقوقی تزوس به دادگاه فدرال آمریکا ارسال شد.

پرونده قضایی علیه تزوس باعث شد عرضه اولیه این سکه که به موجب آن بیش از ۲۳۲ میلیون دلار جمع آوری شد، با مشکلات زیادی روبرو شود. در اوایل سال ۲۰۱۸ نیز دادگاه عالی فلوریدا درخواست رسمی شاکیان پرونده برای بررسی های بیشتر اطلاعات را رد کرد.

در سال ۲۰۲۰ تزوس اعلام کرد به دلیل طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده حاضر است با پرداخت وجوه جریمه، پرونده را مختومه کند.

سخنگوی تزوس نیز ضمن اشاره به روند طولانی رسیدگی به پرونده تزوس در دادگاه عالی فدرال آمریکا و همچنین هزینه های سنگین دادرسی قضایی در این کشور اعلام کرد مقامات ارشد تزوس تصمیم دارند پرونده های قضایی علیه این شرکت را با پرداخت هزینه های مالی کلان هر چه سریع تر مختومه کنند.

قرار است در ماه آگوست و طی دادگاه رسمی، مقامات قضایی درباره رقم نهایی پرونده تزوس تصمیم گیری کنند و امکان دارد این رقم بیش از پرداخت ۲۵ میلیون دلار اعلام شود. تزوس علیرغم اتهامات وارد شده معتقد است در جریان عرضه اولیه سکه رمزارز خود هیچ تخلفی را مرتکب نشده است.

برخی متخصصان باور دارند تزوس با پرداخت ۲۵ میلیون دلار در صدد است مسیر سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا را برای اقدامات قضایی در آینده مسدود کند. سخنگوی تزوس در ادامه ضمن اشاره به موفقیت های این شرکت در بازار رمزارزها و شبکه های غیر متمرکز اعلام کرد پرونده های قضایی تاثیری در پیشرفت تزوس در آینده نخواهد داشت.

25 میلیون دلار تزوس

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا به شدت بازار عرضه اولیه سکه را رصد می کند

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از طریق رصد و نظارت بر عرضه اولیه سکه های رمزارز در صدد است از هر گونه سوءاستفاده های مالی در حوزه شبکه ها غیر متمرکز جلوگیری کند.

در صدد است از هر گونه سوءاستفاده های مالی در حوزه شبکه ها غیر متمرکز جلوگیری کند.

پیش از این نیز بوکسور معروف آمریکایی فلوید می ودر و تولید کننده آهنگ دی جی خالد به دلیل حمایت و پشتیبانی از عرضه اولیه سکه جعلی توسط دادگاه عالی فدرال آمریکا و به شکایت سازمان بورس این کشور تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:

اقرار به جرم بنیانگذار شرکت Centra Tech در خصوص تخلف در عرضه ابتدایی سکه (ICO)

برخی از متهمان پرونده های قضایی ضمن اعتراض به روند رسیدگی به شکایات اعلام می کنند دادگاه فدرال آمریکا به صورت جانبدارانه اقدام به صدور حکم می کند. آنها اعتقاد دارند در پرداخت جریمه های مالی بین متهمان تفاوت های فاحشی وجود دارد.

عدم شفافیت در چگونگی ارتباط اوراق بهادار با عرضه اولیه سکه های رمزارز باعث شده است معاملات رمزارز در آمریکا تحت الشعاع قوانین دست و پاگیر نظارتی قرار بگیرد.

در آمریکا لایحه های قانونی زیادی برای تصویب به مجلس نمایندگان و کنگره ارائه شده است. برخی از این لایحه ها در نظر دارند لزوم حکم تایید سازمان بورس بر صدور توکن های آلت کوین را ملغی کنند.

برخی دیگر از لایحه ها در صدد هستند زمینه را برای ایجاد یک بستر مناسب رشد و توسعه شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین فراهم سازند.

قوانین سفت و سخت سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا بر عرضه اولیه سکه های رمزارز باعث شده است بسیاری از کسب و کارهای تجاری از عرضه اولیه سکه های خود صرف نظر کنند.

نتایج حاصل از تحقیقات میدانی نشان می دهد پروژه های عرضه اولیه سکه در سال ۲۰۲۰ نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۹، بیش از ۹۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

همین موضوع باعث شده است بسیاری از پروژه های تجاری تصمیم بگیرند از گزینه عرضه اولیه توکن بهادار در سازمان بورس استفاده کنند.

آیا شما با دخالت مراجع قضایی و نهادهای حقوقی در جریان عرضه اولیه سکه های رمزارز موافق هستید؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: