یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱:۱۴

تغییر در شیوه تعلیق کارتهای بازرگانی

بر اساس توافق صورت گرفته میان وزارت صمت با مجلس، مقرر شده تا صرفا کارتهای بازرگانی آن دسته از صادرکنندگانی تعلیق شود که حتی یک دلار هم به کشور برنگردانده‌اند؛ اما برای مابقی مقرر شده تا یک بازه زمانی برای تمدید کارت‌های بازرگانی افرادی که ارز را به صورت کامل به کشور برنگردانده‌اند، تعیین شود تا چرخه صادرات متوقف نشود.
به گزارش سکه نیوز به نقل از کنفدراسیون صادرات ایران، بر اساس توافق وزارت صمت با مجلس، شیوه تعلیق و رفع تعلیق کارتهای بازرگانی تغییر کرد که بر مبنای آن، سیستم‌های تشویقی برای بازگشت ارز جایگزین روش‌های تنبیهی شده است.

بر اساس این توافقات و آنگونه که محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند، مقرر شده تا یک بازه زمانی برای تمدید کارت‌های بازرگانی افرادی که ارز را به صورت کامل به کشور برنگردانده‌اند، تعیین شود تا چرخه صادرات متوقف نشود.

به گفته وی، البته کسانی که کارت‌های بازرگانی آنها متوقف شده است چند دسته هستند؛ دسته اول کسانی هستند که یک درصد هم تعهدات خود را تسویه نکرده‌اند و بنابراین کاملاً در بلک لیست قرار می‌گیرند.

پورابراهیمی اعلام کرد: برخی از این افراد هم به طور کامل تعهدات خود را تسویه نکرده‌اند که هر چقدر درصد تسویه آنان بیشتر بوده، مقرر شده که محدودیت‌های آنان برداشته شود و به جایی برسیم که حتی آن کسی که ۲۰ درصد از تعهدات خود را داده است، تشویق شود که ۸۰ درصد مابقی از تعهدات خود را هم بر اساس یک برنامه زمان بندی شده به چرخه اقتصادی بیاورد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...