طرح کلان چین برای تبدیل جزیره هاینان به قطب تجارت دیجیتال بین الملل

180
طرح کلان چین برای تبدیل جزیره هاینان به قطب تجارت دیجیتال بین الملل از دروازه بلاک چین عبور می کند

چین در نظر دارد در یک برنامه ریزی کلان، جزیره هاینان را به یک جزیره آزاد تجاری تبدیل کند. جزیره هاینان جنوبی ترین و کوچکترین استان چین است و خارج از سرزمین اصلی این کشور قرار دارد. در این برنامه کلان، دولت چین در نظر دارد از طریق ایجاد یک شبکه تجارت دریایی، سرمایه های مالی را به این منطقه تزریق کند.

اصلاحات سازمان های دولتی

اصلاحات سازمان های دولتی

این برنامه کلان باعث شده است بسیاری از سازمان های دولتی ترغیب شوند در راستای اصلاحات عملکرد دولت از تکنولوژی های روز دنیا نظیر تکنولوژی بلاک چین استفاده کنند. مقامات دولتی چین امیدوار هستند تکنولوژی های مدرن زمینه ایجاد یک شبکه آزاد تجارت دریایی را فراهم کنند.

آنها اعتقاد دارند شبکه فناوری اطلاعات و سیستم خدمات دولتی چین باید متحول شود و این کشور باید در آینده نزدیک پذیرای نهادینه سازی گسترده بلاک چین در سراسر مرزهای خود باشد.

چین متعهد شده است تکنولوژی بلاک چین را در بخش های مختلف شبکه تجارت داخلی و بین الملل خود نهادینه سازی کند. متخصصان چینی باور دارند ایجاد یک شبکه تجارت دریایی در جزیره هاینان، تنها از طریق ایجاد زیرساخت های تکنولوژی قدرتمند نظیر بهره گرفتن از ظرفیت های گسترده تکنولوژی بلاک چین، امکان پذیر است.

هاینان و هنگ کنگ

جزیره هاینان و هنگ کنگ

شی جین پینگ رئیس جمهور چین در سال ۲۰۱۸ و طی دیدار خود از جزیره هاینان، اعلام کرد در نظر دارد طی یک برنامه ریزی کلان ملی، قلمرو هاینان را از طریق مرزهای دریایی به شبکه تجارت جهانی متصل کند. اوایل امسال نیز جک ما، ثروتمندترین مرد چین گفت هاینان باید به قطب تجارت دیجیتال بین المللی تبدیل شود و از این نظر از هنگ کنگ پیشی بگیرد.

مطابق این برنامه کلان، طرح شبکه تجارت دریایی هاینان تا سال ۲۰۲۵ عملیاتی می شود. تا پایان سال میلادی ۲۰۱۹، دولت چین بیش از ۱۴۲ میلیون دلار بودجه به شرکت های بلاک چین مالی جزیره هاینان تخصیص داده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی