اندرو لفت میلنیال های تازه وارد به بازار سهام را به باد انتقاد گرفت

215
اندرو لفت میلنیال های تازه وارد به بازار سهام را به باد انتقاد گرفت

متخصص فروش استقراضی سهام شرکت ها، اندرو لفت اخیراً گفت سهام شرکت جنسیس برندز به صورت تصاعدی و بیش از بهای واقعی در بازار سهام آمریکا معامله می شود و خریداران باید منتظر سقوط ارزش سهام خود باشند.

سهام شرکت جنسیس برندز طی یک ماه بیش از ۲۰۰۰ درصد رشد داشته است و توسط سرمایه گذاران میلنیال به صورت گسترده خریداری شده است. معامله کنندگان تازه وارد شاید تصور می کنند خرید سهام شرکت جنسیس برندز دروازه رویایی آنها به سمت ثروت آنی و لحظه ای خواهد بود اما نهاد پژوهشی سیترون خلاف آنها باور دارد و می گوید این افزایش قیمت بیشتر شبیه یک حباب خارج از اندازه است.

اندرو لفت اخیراً با کوباندن روند تصاعدی فروش سهام شرکت جنسیس برندز با لحن تلخی گفت این روند بیشتر شبیه “طنز بی مایه” است. او گفت فروش استقراضی سهام این شرکت برای او “یک بازی کودکانه” محسوب می شود. اخیراً و با افزایش سهام شرکت جنسیس برندز، تعداد کل سهام این شرکت نیز افزایش چشمگیری داشته است.

افزایش باورنکردنی سهام شرکت جنسیس برندز

افزایش باورنکردنی سهام شرکت جنسیس برندز

شرکت جنسیس برندز در زمینه تولید محتوای تلویزیونی برای کودکان فعالیت می کند. از روز ۶ می، سهام این شرکت به صورت گسترده مورد توجه سرمایه گذاران میلنیال در بازار سهام قرار گرفت. یک هفته پس از این تاریخ، شرکت جنسیس اعلام کرد بیش از ۸ میلیون دلار سهام این شرکت توسط سرمایه گذاران خریداری شده است.

در مورد بازار سهام بیشتر بخوانید

نوسانات بازار؛ ۴ نکته کلیدی که باید هنگام معاملات روزانه در یک بازار پُرنوسان بدانید

در روز ۱۴ می، سهام شرکت جنسیس در مقایسه با ماه ژانویه، بیش از ۵۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. اواخر ماه پیش نیز سهام این شرکت دوباره شاهد روند صعودی در ترازنامه معاملاتی خود بود. از ۲۸ می تا ۳ ژوئن نیز سهام جنسیس برندز بیش از ۳۳۰ درصد افزایش پیدا کرد. به این ترتیب این شرکت تاکنون شاهد رشد باورنکردنی بیش از ۲۸۰۰ درصدی فروش سهام خود در بازارهای بورس و اوراق بهادار بوده است .

پایگاه تحقیقاتی سیترون درباره جنسیس برندز میگوید میلنیال ها "نسخه کم مایه سرمایه گذاران خُرد" نسل کنونی هستند

پایگاه تحقیقاتی سیترون میگوید میلنیال ها “نسخه کم مایه سرمایه گذاران خُرد” نسل کنونی هستند

افزایش قیمت سهام جنسیس را می توان بیشتر به فعالیت اپلیکیشن رابین هود منتسب کرد. رابین هود یک اپلیکیشن سرمایه گذاری الکترونیک محسوب می شود که در بین کاربران مقبولیت گسترده ای پیدا کرده است.

مطابق داده های پایگاه اطلاعات رابین هود، در هفته گذشته بیش از ۱۰۵ هزار نفر سهام شرکت جنسیس را خریداری کرده اند. این میزان فروش سهام سه برابر مشهورترین سهام بازار بورس اوراق بهادار است.

خبر جالب درباره اطلاعات فروش سهام شرکت جنسیس این است که متوسط سن خریداران سهام این شرکت تنها ۳۰ سال است. اندرو لفت شرایط کنونی را به موقعیت طنزآلود بازار سهام تشبیه کرد و گفت این تب و تاب خیالی خیلی زود فروکش می کند.

درباره فارکس بیشتر بخوانید

بازار تبادل ارز خارجی یا فارکس یکی از بازارهای مهم برای سرمایه گذاری و کسب درآمد از ارز است

او همچنین میلنیال ها را “نسخه کم مایه سرمایه گذاران خرد” نسل کنونی توصیف کرد که چندان درک واقع بینانه ای نسبت به شرایط بازار سهام ندارند.

نهاد پژوهشی سیترون سابقه طولانی در افشای پشت پرده شرکت های کلاهبرداری در بازار سهام دارد. در سال ۲۰۱۹ این نهاد یک شرکت تجارت الکترونیکی آفریقایی را متهم به کلاهبرداری در بازار سهام کرد. همین امر باعث شد سهام این شرکت بیش از ۵۰ درصد سقوط کند.

بسیاری از سرمایه گذاران حرفه ای باور دارند سهام شرکت جنسیس برندز نمونه غول پیکر فروش استقراضی سهام در بازار بورس و اوراق بهادار است. بازار سرمایه کمتر شاهد چنین پدیده ای بوده است. فروش استقراضی یعنی فروش سهام یک شرکت با قیمت بالاتر و سپس خرید همان سهام به قیمت پایین تر.

سراشیبی سقوط در جنسیس برندز

سراشیبی سقوط

امروز صبح سهام شرکت جنسیس پس از آنکه سهام داران کلان این شرکت اعلام کردند بیش از ۶۰ میلیون سهم خود را در بازار به فروش می رسانند، سقوط کم سابقه ای را تجربه کرد. گویی سهامداران شرکت جنسیس برندز در سراشیبی سقوط آزاد قرار گرفته اند و از آنجایی که قرار است سهام خود را در بازار به فروش برسانند، به نظر ضرر سنگینی را متحمل خواهند شد.

در سالیان اخیر ما شاهد نوسانات گسترده بازارهای سهام و رمزارز بوده ایم و همین امر باعث شده است بازارهای سرمایه گرفتار تلاطم های مالی مختلف شوند. مراقبت از سرمایه و انتخاب مسیر درست سرمایه گذاری همواره از نخستین گام های جهش به سوی درآمدزایی بیشینه بوده است.

در جهان رمزارزها نیز به مانند قلمرو سهام و بورس اوراق بهادار، کاربران باید همواره به پشتوانه تحقیق و پژوهش های میدانی قدرتمند، بهترین پلتفرم غیرمتمرکز را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

پلتفرم کونوس و جنسیس برندز

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس از جمله مطمئن ترین بسترهای غیرمتمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که همواره مورد اعتماد و اطمینان کاربران قرار داشته است. پلتفرم کونوس با ارائه انواع خدمات مالی و ایجاد بسترهای غیرمتمرکز تبادل رمزارز، در سالیان اخیر توانسته است طیف گسترده ای از سرمایه گذاران بازارهای تجاری را به سمت درگاه ها و بسترهای امن مالی خود جذب کند.

از مهم ترین درگاه های تبادل رمزارز این پلتفرم نام آشنا، صرافی غیرمتمرکز کونوس دکس است که کاربران می توانند در محیطی امن و با خاطری آسوده، به تبادل رمزارز بپردازند. در این صرافی کاربران می توانند جهت سهولت بیشتر از طریق پول فیات (ریال، دلار، یورو و غیره) نیز به خرید و فروش رمزارز بپردازند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی