جیم راجرز درباره فروپاشی اقتصاد جهانی هشدار داد

746
جیم راجرز

جیم راجرز سرمایه گذار و بازرگان شناخته شده آمریکایی در مصاحبه اخیر خود هشدار داد اقدام بانک های مرکزی به چاپ ارز به صورت افسار گسیخته می تواند در نهایت به فروپاشی اقتصاد جهانی منتهی شود.

جیم راجرز

برنامه گشایش اقتصادی بانک های جهانی و چاپ روزافزون دلار در نهایت به فروپاشی اقتصاد جهانی ختم خواهد شد

در ماه های اخیر و به ویژه پس از همه گیری کرونا، بسیاری از کشورهای جهان برای فرار از فروپاشی اقتصاد رو به زوال خود، میلیون ها دلار ارز بدون پشتوانه چاپ کرده اند. جیم راجرز نسبت به پیامدهای غیر قابل پیش بینی این اقدام هشدار داده است و اعتقاد دارد برنامه گشایش اقتصادی بانک های جهانی و چاپ روزافزون دلار در نهایت به فروپاشی اقتصاد جهانی ختم خواهد شد.

راجرز در بخشی از صحبت های خود به حباب بازار سرمایه در آمریکا اشاره کرد و گفت انتخابات آمریکا در ماه نوامبر سال جاری در ایجاد یک فضای کاذب اقتصادی نقش بسزایی دارد. او گفت نامزدان انتخابات ریاست جمهوری تنها به فکر نشستن بر مسند ریاست جمهوری هستند، برای همین تا ماه نوامبر ارزش بازار سرمایه به صورت غیر معمول رشد تصاعدی خواهد داشت.
بیشتر بخوانید:

لایحه پیشنهادی ترامپ مبنی بر کاهش مالیات بر عایدی سرمایه می تواند سودآوری صنعت رمزارزها را به طرز چشمگیری افزایش دهد

صنایع هواپیمایی، گردشگری

صنایع هواپیمایی، گردشگری و دیگر بخش های صنعتی که به دلیل همه گیری کرونا با رکود بی سابقه ای مواجه شده اند دوباره به روند عادی خود برمی گردند

راجرز همچنین اعلام کرد که کماکان نسبت به صنعت کشاورزی در آینده نزدیک خوش بین است و اعتقاد دارد صنایع هواپیمایی، گردشگری و دیگر بخش های صنعتی که به دلیل همه گیری کرونا با رکود بی سابقه ای مواجه شده اند دوباره به روند عادی خود برمی گردند.

جیم راجرز

چرخ اقتصاد ورشکسته کنونی جهان همچنان کج دار و مریز به سمت عادی سازی شرایط خواهد چرخید

او در ادامه صحبت های خود به خریداری یک شرکت ترابری در روسیه و یک شرکت شراب در چین اشاره کرد و گفت برخی از صنایعی که اخیراً در آنها سرمایه گذاری کرده ام به شدت تحت تاثیر همه گیری کرونا قرار دارند. او نسبت به آینده اقتصاد در سطح کلان چندان خوش بین نیست اما اعتقاد دارد چرخ اقتصاد ورشکسته کنونی جهان همچنان کج دار و مریز به سمت عادی سازی شرایط خواهد چرخید.

جیم راجرز در ادامه صحبت های خود نسبت به آینده ارزهای دیجیتال نیز اظهار نظر کرد و گفت اگر زمان به عقب باز می گشت یقیناً در بازار رمزارزها سرمایه گذاری بیشتری انجام می داد. اخیراً آنتونی پمپ لیانو، متخصص بازار رمزارزها در اظهار نظری جنجالی گفت ارزش بازار رمزارز بیت کوین طی ۱۰ سال آینده از بازار طلا سبقت خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی