تحلیلگر رمزارزها: چرا حمله سایبری به بیت کوین کش انجام نمی‌شود؟

233
تعجب تحلیلگر رمزارزها از اینکه بیت کوین کش هنوز قربانی حملات سایبری و بدافزارها قرار نگرفته است

با توجه به کاهش نرخ هش بیت کوین کش، این رمزارز هنوز هدف حملات سایبری و بدافزارها قرار نگرفته است و همین امر باعث تعجب تحلیلگر رمزارزها شده است. نرخ هش بیت کوین کش پس از هاوینگ ۳۰ درصد کاهش یافته است. یاسین اِلماندرا، تحلیلگر ارشد مسائل مربوط به دارایی های دیجیتال شرکت سرمایه گذاری آرک اعتقاد دارد مسئله تنها بر سر زمان است و چه بسا در آینده ما شاهد حمله سایبری به بیت کوین کش باشیم.

از زمان هاوینگ، نرخ هش بیت کوین کش به ۲۵.۶ درصد کاهش یافته است. با هاوینگ بیت کوین نیز نرخ هش این رمزارز به حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد رسیده است. در این مدت تولید و اعتباردهی به بلوک های جدید سرعت پایین تری پیدا کرده است و نرخ کارمزد نیز به شدت افزایش یافته است.

هایدن اُتو، بنیانگذار بیت کوین کش اعتقاد دارد پیش بینی یاسین الماندرا چندان با واقعیت موجود همخوانی ندارد زیرا رمزارز بیت کوین کش به سادگی از طریق حمله ۵۱ درصد مورد سوءاستفاده بدافزارها و باج افزارها قرار نخواهد گرفت. او اعتقاد دارد اینگونه حملات به سادگی قابل صورت گرفتن نیستند و برخی از پیش بینی ها نسبت به انگیزه استخراج کنندگان که فاکتور مهمی محسوب می شود، بی اعتنا هستند.

حمله سایبری به بیت کوین کش بسیار مشکل است

حمله سایبری به بیت کوین کش بسیار مشکل است

هایدن اُتو می گوید نرخ هش بیت کوین کش در زمان کنونی و برای سالیان طولانی، ۳.۵ درصد نرخ هش بیت کوین است. طبق داده ها و اطلاعات آماری، نرخ هش کنونی بیت کوین کش تنها ۳ درصد نرخ هش بیت کوین است. در روز ۲۰ می سال ۲۰۱۹، نرخ هش بیت کوین کش ۴ درصد نرخ هش بیت کوین بود. اُتو باور دارد حمله سایبری به بیت کوین کش چندان با واقعیت همخوانی ندارد. او می گوید: “استخراج کنندگان از طریق چرخه درآمدزایی، هرگونه انگیزه برای اجرا سازی حملات هکرها را از بین برده اند. در واقع بدافزارها و هکرها با انبوه استخراج کنندگانی روبرو می شوند که هر یک با فعالیت خود، امنیت کلی شبکه را تضمین می کنند.”

بیت کوین کش نیازمند اقدامات پیشگیرانه و حفاظتی بیشتری نسبت به بیت کوین است. در قسمت بیت کوین، قدرت پردازش و محاسباتی اجرای حملات سایبری به شدت گران قیمت است و همین امر باعث شده است بیت کوین کمتر مورد دستبرد بدافزارها و هکرها قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی