آیا بلاروس می تواند از رمزارزها برای دور زدن تحریم ها استفاده کند؟

224
دور زدن تحریم ها

آمریکا و اتحادیه اروپا به زودی تحریم های گسترده ای علیه کشور بلاروس اعمال خواهند کرد. پس از انتخاب شبهه برانگیز الکساندر لوکاشنکو به ریاست جمهوری این کشور، تظاهرات و اعتراضات گسترده ای در سراسر این کشور اروپایی شکل گرفت.

کشور بلاروس در زمینه رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین پیشرفت های قابل توجهی داشته است. رئیس جمهور این کشور در سال ۲۰۱۹ به صورت رسمی اعلام کرد فعالیت صرافی های رمزارز در این کشور بلامانع است.

بسیاری اعتقاد دارند بلاروس می تواند با استفاده از ظرفیت های اقتصاد غیر متمرکز خود از مانع بزرگ تحریم های بین المللی عبور کند. اما در واقعیت آیا بلاروس می تواند از رمزارزها برای دور زدن تحریم های جهانی استفاده کند؟

طبق گفته منابع خبری روسیه، زیرساخت های تجاری و فناوری بلاروس این ظرفیت را ندارند تا در برابر تحریم های گسترده آمریکا و اتحادیه اروپا ایستادگی کنند. روزنامه گاردین نیز اخیراً اعلام کرد اتحادیه اروپا در نظر دارد تحریم های بی سابقه ای را علیه این کشور وضع کند.

دولت روسیه نیز به مقامات ارشد بلاروس هشدار داده است استفاده از رمزارزها نمی تواند کمک چندانی به این کشور در مواجهه با تحریم های بین المللی داشته باشد.

دور زدن تحریم های بلاروس

استفاده از رمزارزها برای اقتصاد تحت فشار بلاروس می تواند گزینه واقع بینانه ای برای فرار از تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا باشد

والری پتروف مدیر ارشد بخش توسعه و تنظیم بازار رمزارز ها در روسیه اعتقاد دارد استفاده از رمزارزها برای اقتصاد تحت فشار بلاروس می تواند گزینه واقع بینانه ای برای دور زدن تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا باشد.

پتروف همچین اعتقاد دارد کارآمدی رمزارزها در بلاروس بستگی به این دارد که بازار ارزهای دیجیتال با محدودیت های قانونی از جانب مراجع کلان قضایی این کشور روبرو نشود.

کشور بلاروس در سالیان اخیر قدم های بزرگی در صنعت رمزارزها برداشته است و فرصت های شغلی بسیاری در زمینه تکنولوژی بلاک چین در بازار سرمایه این کشور ایجاد شده است.

در ماه می سال جاری، مقامات ارشد کشور بلاروس اعلام کردند اقتصاد غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین در آینده این کشور اروپایی نقش بسزایی خواهد داشت.

در ماه جولای سال جاری نیز مجلس نمایندگان بلاروس لایحه ای را برای جذب سرمایه در بخش های مختلف تکنولوژی تصویب کرد. مطابق این لایحه امتیازهای گسترده ای به شرکت های تکنولوژی که در زمینه بلاک چین و صنعت رمزارزها فعالیت می کنند داده می شود.

تکنولوژی بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها به کشورهایی که با بحران های اقتصادی مواجه هستند کمک می کند تا بخشی از اقتصاد فروپاشیده خود را دوباره احیا کنند

والری پتروف در بخش هایی از صحبت های خود به ایران اشاره کرد و گفت اقتصاد این کشور به دلیل تحریم های آمریکا به شدت آسیب پذیر شده است.

او در ادامه گفت تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها به کشورهایی که با بحران های اقتصادی مواجه هستند کمک می کند تا بخشی از اقتصاد فروپاشیده خود را دوباره احیا کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی