مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۰۳:۴۵

دولت چین با تصویب یک قانون جنجالی در صدد است استیبل کوین فرامنطقه ای در هنگ کنگ ایجاد کند.

مقامات کشور چین در نظر دارند با ایجاد یک استیبل کوین (رمزارز پایدار) فرامنطقه ای، شبکه پرداخت بین ۴ کشور چین، کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ را تسهیل کنند. چین در صدد است هنگ کنگ را به مرکز اقتصاد دیجیتال بین الملل تبدیل کند.

کنگره چین اخیراً قوانین ویژه ای مرتبط با هنگ کنگ تصویب کرده است. این کنگره به دلیل همه گیری کرونا مدتی تعطیل بوده است اما نمایندگان دوباره گرد هم آمده اند تا در دوران پسا کرونا اقتصاد را بازیابی کنند.

کنگره چین پیشنهاد داده است یک استیبل کوین فرامنطقه ای ایجاد شود. استیبل کوین فرامنطقه ای چین در کشور هنگ کنگ پایه گذاری خواهد شد و قرار است شبکه پرداخت بین کشورهای چین، کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ را تسهیل کند. در این پیشنهادیه از هنگ کنگ به عنوان مرکز اقتصاد دیجیتال بین الملل در آینده نزدیک یاد شده است.

این قانون توسط مجلس نمایندگان کشور هنگ کنگ و دیگر مقامات ارشد این کشور تصویب شده است. مقامات چینی در پی افزایش نگرانی جوامع بین الملل بابت رخنه نفوذ چین در دیگر کشورهای منطقه و اینکه گفته می شود چین به دنبال ایجاد شبکه گسترده اقتصادی به رهبری خود در آسیا است، تصریح کرده اند که این مردم هنگ کنگ هستند که کشور خود را اداره می کنند و ما فقط با تصویب قوانین و ایجاد بستر برای اجرایی سازی سازوکارهای قانونی در صدد هستیم امنیت ملی کشورها را حفظ کنیم.

کشور چین نخستین بار پس از سال ۱۹۹۰ میلادی پیش بینی کرده است تولید ناخالص ملی این کشور رشد نخواهد کرد. ما شاهد این هستیم که بیماری کرونا صدمات گسترده ای به اقتصاد چین وارد ساخته است.

قوانین مرتبط با امنیت ملی چین و طرح های بلندپروازانه این کشور باعث نگرانی آمریکا شده است. اخیراً تنش میان پکن و واشنگتن به اوج خود رسیده است و بازار سهام آسیا به دلیل همه گیری کرونا سقوط بی سابقه ای را تجربه می کند.

بیشتر بخوانید: مشاوران دولت چین پیشنهاد ایجاد ارز دیجیتال منطقه ای برای ۴ کشور آسیایی ارائه کردند

بودجه سال 2020 هنگ کنگ

بودجه سال ۲۰۲۰ هنگ کنگ

وزیر اقتصاد هنگ کنگ بشدت تحت فشار است تا با اتخاذ تدابیر اقتصادی، این کشور را از بحران های مالی خارج کند. در ماه های اخیر شاهد موج اعتراضات گسترده ضد دولتی در هنگ کنگ بوده ایم. دولت این کشور نیز اعلام کرده است ۱۳۹ میلیارد دلار هنگ کنگ در بودجه کلی اقتصاد خود کسری دارد. پس از جریان اعتراضات مردمی، دولت این کشور ۱۰ هزار دلار هنگ کنگ به افراد بالای سن ۱۸ سال یارانه مالی معیشتی می دهد.

در بودجه سال ۲۰۲۱، دولت هنگ کنگ بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به بخش های تکنولوژی تخصیص داده است. مقامات هنگ کنگی باور دارند بودجه اختصاصی دولت به بخش های تکنولوژی و نوآوری می تواند این کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...