ذخایر طلا و ارز روسیه یک میلیارد دلار در یک هفته افزایش یافت

55

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد ذخایر ارز خارجی این کشور پس از سه هفته افزایش پیاپی به ۵۹۱.۸ میلیارد دلار رسیده است. ذخایر بین المللی روسیه طی هفته منتهی به ۲۸ اوت یک میلیارد دلار افزایش یافته است.

راشاتودی در خبری اعلام کرد، جدیدترین اطلاعات بانک مرکزی روسیه نشان می‌دهد ذخایر ارز خارجی این کشور پس از سه هفته صعودی به ۵۹۱.۸ میلیارد دلار رسیده است.
ذخایر بین المللی روسیه طی یک هفته از بیست و یکم تا بیست و هشتم ماه اوت یک میلیارد دلار افزایش یافته است. طبق گزارش بانک مرکزی این کشور، این رشد نتیجه افزایش نرخ برابری ارز است که توسط فروش ارز خارجی در بازار داخلی تعدیل شده است.
ذخایر طلا و ارز خارجی روسیه از آغاز سال جاری میلادی علیرغم تاثیرات منفی همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور، حدود ۳۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.
ذخایر بین المللی روسیه معمولاً سرمایه‌های خارجی نقدی است که شامل ذخایر طلای پولی، ارزهای خارجی و سرمایه های دارای حق برداشت مخصوص می‌شود و در اختیار بانک مرکزی این کشور و دولت قرار دارد. بانک مرکزی روسیه چندین سال پیش هدف سطح دارایی های ارز خارجی را ۵۰۰ میلیارد دلار اعلام کرده بود که در ژوئن ۲۰۱۹ به این هدف رسید.
بالا رفتن اخیر ارزش طلا باعث افزایش ذخایر بین‌المللی روسیه تا بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار در این ماه شده است. رکورد قبلی روسیه ۵۹۸.۱ میلیارد دلار بود که در اوت ۲۰۰۸ درست قبل از آغاز بحران مالی جهانی ثبت کرده بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی