جامعه بلاک چین در روز آزادی بردگان در آمریکا، صدای آزادی را به گوش جهانیان می رساند

160
جامعه بلاک چین

هر ساله در روز 19 ژوئن مراسمی به گرامیداشت روز آزادی بردگی در آمریکا برگزار می شود. در روز 19 ژوئن 1865 اعلامیه آزادی بردگان در آمریکا خوانده شد. امسال به دلیل مرگ دلخراش جرج فلوید و موج خشم و انزجار جهانیان علیه تبعیض نژادی در دستگاه قدرت های حاکم، این مراسم رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

روز ازادی بردگان

جامعه بلاک چین روز آزادی بردگان در آمریکا را گرامی می دارد

بسیاری در جامعه بلاک چین اهمیت امروز را در رهایی انسان از زنجیرهای تبعیض نژادی ستوده اند. برد گارلینگ هاوس، مدیر ارشد اجرایی شرکت ریپل گفت:

“بسیار تاسف بار است که بسیاری از ما کماکان نسبت به اهمیت این روز تاریخی توجیه نشده ایم. شرکت ریپل این روز باشکوه را به عنوان تعطیلی رسمی اعلام می کند. باید همگی در راستای ریشه کن کردن نژادپرستی سیستماتیک در دستگاه قدرت های حاکم تلاش کنیم. رسیدن به این مهم عزم جدی طلب می کند.”

اشعیا جکسون نویسنده مشهور کتاب “بیت کوین و آمریکای سیاه” در مصاحبه اخیر خود گفت ایجاد سازوکارهای قدرتمند اقتصادی می تواند به جامعه سیاه پوستان کمک کند تا بنای یک جامعه عادلانه را پی ریزی کنند. او اعتقاد دارد اعتراضات خیابانی نمی تواند چندان به ارتقای وجهه جامعه سیاه پوستان کمک کند.

شبکه رمزارز بیت کوین دیپات نیز ضمن گرامیداشت 155 مین سال پایان برده داری در آمریکا، از امروز به عنوان “روز رهایی و آزادی” یاد کرد.

شرکت رمزارز کانسنسیس طی اعلامیه ای از مردم دعوت کرد تا رمزارزها و دارایی های دیجیتال خود را به نهادهایی که با نژادپرستی سیستماتیک مبارزه می کنند اهدا کنند. این شرکت گفت امروز باید همگی از زندگی سیاه پوستان در سراسر دنیا حمایت کنیم.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی