سال ۲۰۲۰؛ سال رونق و شکوفایی استکینگ رمزارز

231
اسنکینگ رمزارز

در جهان رمزارزها دو الگوریتم اجماع عمده وجود دارد: الگوریتم اثبات کار (PoW) و الگوریتم اثبات سهام (PoS) با معرفی نسخه ۲.۰ اتریوم، گفتمان های گسترده ای حول پروژه های استکینگ (سپرده گذاری) رمزارز شکل گرفته است.

الگوریتم پوز یا اثبات سهام این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا با سپرده گذاری سرمایه رمزارز خود در بستر شبکه های بلاک چین از کارمزد تراکنش های شبکه استفاده کنند.

تفاوت-بین-الگوریتم-اثبات-کار-و-الگوریتم-اثبات-سهام

تفاوت بین الگوریتم اثبات کار و الگوریتم اثبات سهام

تمام بلاک چین ها در جهان رمزارزها بر اساس یک الگوریتم اجماع عمل می کنند. الگوریتم اجماع اثبات سهام یا پوز بر این اساس است که به جای استفاده از وسایل سخت افزاری گران قیمت و مصرف افسار گسیخته منابع برق، شما می توانید با ذخیره و یا سپرده گذاری رمزارز که اصطلاحاً به آن استکینگ گفته می شود، در صنعت بیکران بلاک چین فعالیت کنید.

در الگوریتم اثبات کار، تنها مسئله اساسی این است که چه کسی بلوک یک زنجیره را استخراج می کند، در صورتی که در الگوریتم های اثبات سهام تمام مسئله بر سر این است که چه کسی در شبکه رمزارز سرمایه گذاری می کند.

به عبارتی در الگوریتم اثبات سهام استخراج بلوک در کار نیست بلکه سپرده گذاری رمزارز در یک شبکه یا پلتفرم غیر متمرکز، چارچوب نظری این الگوریتم را تشکیل می دهد.

حال هر چه قدر تعداد سکه های بیشتری را شما سپرده گذاری (استکینگ) کنید، سرمایه گذاری شما در شبکه بیشتر خواهد بود و بنابراین شانس شما برای اینکه بلوک بعدی را در اختیار داشته باشید بیشتر خواهد شد.

استکینگ به این معنی است که شما بخشی از سکه های خود را در یک کیف پول مشخص قفل می کنید، (سپرده گذاری می کنید). سپس شما بر اساس میزان سکه ای که در شبکه سرمایه گذاری کرده اید، سود و یا پاداش ویژه دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید:

استکینگ رمزارز | تمام آنچه که باید درمورد سپرده گذاری رمزارز بدانید!

باید توجه داشته باشیم که در این نوع سپرده گذاری دیگر نیازی به دستگاه های سخت افزاری برای استخراج بلوک های زنجیره وجود ندارد، پس بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند.

الگوریتم اثبات سهام در مصرف انرژی و حفظ و صیانت از محیط زیست عملکرد به مراتب بهتری نسبت به الگوریتم های اثبات کار دارند.

در این نوع الگوریتم سرمایه گذاران مستلزم این هستند تا سکه های خود را در شبکه قفل کنند و بنابراین امکان استفاده از آن سکه ها تا سررسید سپرده برای آنها وجود ندارد.

اتریوم

نسخه ۲.۰ اتریوم

اتریوم در نظر دارد برای حل مشکل مقیاس پذیری دامنه بلاک چین، نسخه ۲.۰ شبکه رمزارز خود را در پیکره الگوریتم اثبات سهام طراحی کند.

بیشتر بخوانید:

نسخه اتریوم ۲.۰ جدید کماکان در حال توسعه است

طبق پیش بینی های صورت گرفته شده، در فاز ۰ آغاز پروژه، بیکون چین (Beacon Chain) با راه اندازی الگوریتم اثبات سهام، فرایند سپرده گذاری و ثبت نام سرمایه گذاران را شروع می کند.

برآورد می شود برای شروع کار پروژه اتریوم نسخه ۲.۰، حداقل ۵۲۴.۲۸۸ سکه اتریوم مورد نیاز باشد. بیکون چین در ادامه امکان ادغام الگوریتم اثبات کار در الگوریتم تازه تاسیس اثبات سهام را فراهم می کند.

استکینگ رمزارز

پروژه های استکینگ رمزارز

شرکت های بزرگ بلاک چین جهان نظیر تزوس (Tezos) کاردانو (Cardano) و الگورند (Algorand) هر یک پروژه های استکینگ رمزارز خود را راه اندازی کرده اند.

استکینگ رمزارز پلتفرم کونوس

استکینگ رمزارز در پلتفرم جامع کونوس

شرکت کونوس به عنوان یک نهاد خدمات مالی رمزارز در سال ۲۰۱۷ در کشور سوئیس تاسیس شد. این شرکت بزرگ و نام آشنا در زمینه استکینگ رمزارز توانسته است امتیازها و امکانات زیادی را به سرمایه گذاران خود معرفی کند.  

بیشتر بخوانید:

سرمایه گذاری یا استکینگ رمزارز پلتفرم جامع کونوس

شرکت کونوس به دلیل برخورداری از پشتوانه مالی قدرتمند و همچنین استفاده از افراد متخصص در زمینه حقوق جزای بین الملل توانسته است در سالیان اخیر جایگاه ممتازی در بین بهترین پلتفرم های بلاک چین جهان به خود اختصاص دهد.

پلتفرم کونوس

چگونه در بستر بلاک چین شبکه کونوس سپرده گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری یا استکینگ رمزارز پلتفرم جامع کونوس بسیار ساده است. پیش از شروع سرمایه گذاری شما باید ابتدا یک حساب کاربری در سیستم امنیت متمرکز ورود یکپارچه (SSO) پلتفرم کونوس ایجاد کنید.

لازم به ذکر است کاربرانی که می خواهند با پول فیات رمزارزهای کونوس را خریداری کنند باید در سیستم احراز هویت کاربران (KYC) اطلاعات شخصی خود را وارد کنند. برای تبادل رمزارزها با یکدیگر در بستر صرافی های معتبر پلتفرم کونوس، کاربران ملزم به وارد کردن اطلاعات هویتی خود نیستند.

پس از ورود به حساب کاربری خود میتوانید بین برنامه های سپرده گذاری مختلف، گزینه معاملاتی خود را انتخاب کنید. برنامه های سپرده گذاری رمزارز پلتفرم کونوس موعد سررسید ویژه خود را دارند.هم اکنون موعد سررسید سپرده های رمزارز پلتفرم کونوس بین ۳ ماه تا یک سال برنامه ریزی شده است.

پس از انتخاب تعداد سکه و همچنین برنامه سپرده گذاری، سیستم هوشمند پلتفرم کونوس به شما ۲۴ ساعت زمان می دهد تا میزان سکه مشخص شده را به آدرس کیف پولی که شبکه کونوس به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد واریز کنید.

باید توجه داشته باشید که آدرس کیف پول سپرده به صورت انحصاری باید در اختیار شما قرار داشته باشد، بنابراین سعی کنید از کلیدهای خصوصی که امکان دسترسی به محتوای کیف پول رمزارز شما را فراهم می کند، به دقت محافظت کنید. پس از سررسید زمان مشخص شده، پلتفرم کونوس میزان سود حاصل از استکینگ رمزارز را به حساب شما واریز می کند.

رمزارز کونوس ایکس

هم اکنون پلتفرم کونوس به سرمایه گذارانی که رمزارز کونوس ایکس با نشانه انحصاری (ccxx) را خریداری و میزان مشخصی از این سکه را در بستر بلاک چین این شبکه سپرده گذاری کنند، سود سالانه ۵ درصد اعطا می کند. سود شش ماهه کونوس ایکس ۲ درصد و سود سه ماهه این سکه ۰.۷۵ درصد مشخص شده است.

بیشتر بخوانید:

کونوس ایکس ،بانک نوین غیرمتمرکز

سکه کونوس ایکس به دلیل برخورداری از پشتوانه قدرتمند مالی دارای قیمت خرید و فروش پایدار است، به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که سرمایه آنها گرفتار نوسانات شدید بازار رمزارزها نخواهد شد. سکه کونوس ایکس را می توانید از درگاه رسمی صرافی غیر متمرکز کونوس (Counos Decentralized Exchange) خریداری کنید.

رمزارز کونوس یو

دیگر رمزارز پلتفرم کونوس که امکان سپرده گذاری آن برای سرمایه گذاران فراهم است، رمزارز کونوس یو با نشان انحصاری (Counos U) است. کونوس یو نخستین رمزارز بانک پذیر پلتفرم کونوس است که شما می توانید با مراجعه به بانک های محلی این رمزارز ارزشمند را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:

کونوس یو ؛ پرداختی نوین در حال چیره شدن در دنیاست

سکه کونوس یو به صورت ۱۰۰ درصد توسط دلار پشتیبانی می شود و قیمت خرید و فروش پایداری نیز دارد. سرمایه گذاران می توانند با خرید رمزارز پایدار کونوس یو سالانه ۳.۹ درصد سود از پلتفرم کونوس دریافت کنند.

پلتفرم کونوس با ایجاد یک محیط رقابتی، توانسته است تنوع، فراگیری و جامعیّت را به قلمرو رمزارزها وارد کند. این پلتفرم تنها در مدت کوتاهی پس از تاسیس خود در سال ۲۰۱۷ هم اکنون در بین بهترین پلتفرم های بلاک چین جهان قرار دارد.

طبق داده های رسمی وب سایت معتبر کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) دو سکه رمزارز پلتفرم کونوس در بین ۱۰۰ سکه رمزارز برتر جهان قرار دارند.

همین موضوع به خوبی نشان می دهد که مقامات ارشد و تیم مدیریت این شرکت با پشتوانه قدرتمند مالی و با اتکا به پیشینه فنی و تخصصی  بسیار بالای خود وارد حیطه بلاک چین و بازار رمزارزها شده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی