شاخص سبز با کمک کد به کدهای حقوقی

103
اتریوم در باتلاق

شاخص کل بورس تهران که روز گذشته با افت بیش از ۲۳ هزار واحدی، کانال یک میلیون و پانصد هزار واحدی را از دست داده بود، امروز توانست به سختی و در شرایطی این کانال را بازپس گرفت که در بسیاری نمادهای شاخص ساز شاهد کد به کدهای حقوقی ها بودیم.

به گزارش سکه نیوز، نوسانات امروز بورس تهران فراوان و گیج کننده بود، صفوف فروشی که برچیده شدند، دوباره عرضه شدند و سرانجام شاخصی که سبزپوش روانه تعطیلات آخر هفته شد.

ارزش معاملات امروز بورس تهران بیش از ۹۷۸۴.۵ میلیارد تومان بود که با توجه به کاهش چشمگیر ارزش معاملات طی  روزهای هفته ای که گذشت، رقم قابل قبولی بود.

نمادهای بزرگ و شاخص سازی همچون فولاد مبارکه اصفهان(فولاد)، گل گهر(کگل)، سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو)، ملی صنایع مس ایران(فملی)، چادر ملو(کچاد) و پتروشیمی پردیس(شپدیس) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس تهران ثبت کردند و درمقابل دو نماد پالایشی یعنی پالایش نفت اصفهان(شپنا) و پالایش نفت بندرعباس(شبندر) و غول های حوزه ارتباطات یعنی مخابرات ایران(اخابر) و ارتباطات سیار ایران(همراه) و پس از آن دو نماد بانکی یعنی بانک صادرات(وبصادر) و بانک پارسیان(وپارس) بیشترین تاثیر منفی و کاهنده را بر شاخص کل بورس تهران ثبت کردند.

شاخص کل با افزایش ۱۰۴۷۲ واحدی رقم یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۱۳ واحدی را نمایش داد، شاخص قیمت وزنی ارزشی با تقویت ۲۷۴۶ واحدی به کانال ۳۹۴ هزار و ۲۳۹ واحدی بازگشت، شاخص کل هم وزن با عقب نشینی ۸۲۰ واحدی رقم ۳۹۷ هزار و ۵۷۵ واحدی را نمایش داد، شاخص قیمت هم وزن با افت ۵۳۷ واحدی به سطح ۲۶۰ هزار و ۵۲۵ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور با افزایش ۱۰۳۶۹ واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۹۹۱ هزار و ۹۴۵ واحدی بازگشت، شاخص بازار اول با تقویت۸۰۰۲  واحدی رقم یک میلیون و ۷۵ هزار و ۴۰۴ واحدی را نمایش داد، شاخص بازار دوم با رشد ۱۹۷۸۶ واحدی به رقم ۳ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۳۱۹ واحدی رسید.

کد به کدها

کد به کدهای حقوقی به حقوقی در بسیاری از نمادهای شاخص ساز و موثر در بازار امروز مشهود بود، به گونه ای که در نمادهای خودرو، فولاد، فملی، فولاژ، شبریز، شپنا، کچاد و کگل کد به کد بین حقوقی ها مشهود بود.

توقف و بازگشایی

در معاملات امروز نماد معاملاتی پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ۱) توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور۱) بیمه ملت (ملت۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، حق تقدم شرکت مجتمع فولاد خراسان(فخاسح)، حق تقدم استفاده نشده شرکت بیمه دانا(داناح)با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف شدند.

همچنین نماد معاملاتی گروه سرمایه گذاری مسکن(ثمسکن)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف؛ بیمه ملت(ملت)، توسعه معدنی و صنعتی صبانور(کنور)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب حق تقدم شرکت لعابیران(شلعابح)با توجه به اعلام مهلت پذیره نویسی، صنایع شیمیایی سینا(شسینا)پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیئت مدیره بازگشایی شدند.

بیشتر بخوانید:

معرفی برترین های ثبت گواهی اختراع و مالکیت فکری مرتبط با تکنولوژی بلاک چین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی