مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۴۹:۰۴

شرکت فایربلاکس با معرفی الگوریتم کامپیوتری، سرعت معاملات دیجیتال را تا ۸۰ درصد افزایش می دهد

شرکت فایربلاکس ؛ متخصص امنیت دارایی های دیجیتال در روز ۱۳ می اعلام کرد الگوریتم کامپیوتری جدیدی طراحی کرده است که می تواند سرعت معاملات در حوزه دارایی های دیجیتال را تا ۸۰۰ درصد افزایش دهد. همچنین فروشندگان می توانند بدون پرداخت هزینه های جانبی به این الگوریتم دسترسی داشته باشند و از آن استفاده کنند.

الگوریتم کامپیوتری فایربلاکس

الگوریتم کامپیوتری فایربلاکس چیست

الگوریتم کامپیوتری فایربلاکس در واقع رمز نوشته ای ست که به طرفین معامله این امکان را می دهد تا عملکرد و نتیجه نهایی یک معامله را بررسی کنند. این الگوریتم با دریافت کردن داده ها و اطلاعات از طرفین معامله سعی می کند برآیند و کلیّت یک معامله را بررسی کرده و نتیجه را در اختیار طرفین معامله قرار دهد.

به عبارتی این الگوریتم کلیدهای خصوصی را به قسمت های مختلف تقسیم می کند و سپس این قطعات را دوباره بدون نیاز به گردهمایی در یک ماشین واحد، از نو بازسازی می کند.

اصولاً این دستگاه خطر کشف رمز ابتدایی را با ذخیره کردن کلیدهای خصوصی در یک دفتر کل توزیع شده از بین می برد، به این ترتیب الگوریتم کامپیوتری سعی می کند با ایجاد یک فضای ایمن، از کلیدهای خصوصی طرفین معامله محافظت کند.

این الگوریتم از تکنولوژی چند امضایی استفاده می کند. این تکنولوژی انجام یک معامله را منوط به داشتن تعداد بخصوصی از کلیدهای خصوصی می کند، به این ترتیب هیچ معامله ای بدون رضایت دو طرف معامله انجام نمی شود.

این الگوریتم کامپیوتری توانسته است سرعت معاملات برخط (آنلاین) را تا ۸۰۰ درصد افزایش دهد. این الگوریتم همچنین تعداد راندهای ضروری برای انجام یک معامله دیجیتال را از ۹ به یک کاهش داده است. این الگوریتم توانسته است از طریق نصف کردن راندهای فعل و انفعالی به ۴، تعداد راند کلی یک معامله دیجیتال را کاهش دهد. از ۴ راند فعل و انفعالی، ۳ راند در مرحله پیش از فرایند واقع می شود. این فرایند در نهایت به پروتکل غیر فعل و انفعالی منتهی می شود.

امنیت الگوریتم فایربلاکش

این الگوریتم همچنین دارای امکاناتی است که امنیت معامله را تضمین می کند. الگوریتم کامپیوتری، قسمت های ضروری را به صورت دقیقه ای بازیابی می کند تا از داده ها و اطلاعات در برابر حمله های سایبری محافظت کند.

فایربلاکس، پروتکل استفاده از الگوریتم کامپیوتری را به صورت گسترده و بدون احتساب هزینه های جانبی، در اختیار متولیّان دارایی های دیجیتال و فروشندگان قرار داده است. شرکت فایربلاکس اعلام کرده است قصد ندارد حق استفاده انحصاری از این الگوریتم را در مراجع قضایی و حقوقی پیگیری کند. این شرکت همچنین با ایجاد یک فضای بررسی و پژوهش های میدانی، قصد دارد قدرت و کارایی پروتکل الگوریتم کامپیوتری را پیش از نهادینه سازی گسترده، تضمین کند.

مدیر سئو شرکت فایربلاکس در مورد چنین تصمیمی گفت: “یک سازمان اقتصادی مترصد این است تا سرویس های دارایی های دیجیتال خود را به مرحله اجرا و نهادینه سازی گسترده برساند. ما باور داریم تکنولوژی های مرتبط با الگوریتم های کامپیوتری برای ایجاد یک فضای امن معامله ای و افزایش سرعت معاملات تجاری، بسیار ضروری ست. ما می خواهیم الگوریتم را به صورت رایگان و بدون احتساب هزینه های جاری، به فروشندگان و کاربران ارائه کنیم تا فرهنگ استفاده از فناوری های نوآورانه را در بین کاربران ترویج و اشاعه دهیم.”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...