شرکت فورد ، آی بی ام و ال جی از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند

168
شرکت های فورد، آی بی ام و ال جی از تکنولوژی بلاک چین استفاده می

شرکت فورد، آی بی ام و ال جی از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند تا با کار کودکان در کنگو مبارزه کنند

در کشور کنگو کودکان در معادن استخراج کبالت به کار گرفته می شوند. کبالت در گوشی های هوشمند و ماشین های برقی استفاده می شود. شرکت های بزرگ دنیا از جمله شرکت فورد دور هم جمع شده اند تا با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، معادن کبالت را ردیابی کنند.

شرکت فورد ، آی بی ام و ال جی از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند تا با کار کودکان در کنگو مبارزه کنند. این سه غول شرکت های فراملیتی در تلاش هستند معادن کبالت را با استفاده از راهکارهای تکنولوژی بلاک چین ردگیری کنند. شرکت فورد از معادن کبالت کشور کنگو در تولید ماشین های برقی خود استفاده می کند.

از کبالت در ساخت باتری های لیتیومی استفاده می شود. باتری های لیتیومی در وسایل الکترونیکی نظیر آیفون و تبلت مورد استفاده قرار می گیرد. کشور کنگو 60 درصد کبالت مورد نیاز شرکت های بزرگ جهان را تامین می کند. با توجه به افزایش روزافزون تقاضا، کشور کنگو روند استخراج کبالت را افزایش داده است.

معادن استخراج کبالت

معادن کبالت خانه کودکان کار کنگویی

در کشور کنگو تعداد زیادی از کودکان که برخی از آنها تنها 7 سال دارند با درآمد بسیار اندک در معادن استخراج کبالت به کار گرفته می شوند. کنگو یک کشور فقیر در آفریقای مرکزی است. این کودکان در معرض مواد سمی کشنده قرار دارند و کار در معدن می تواند در آینده اثرات جبران ناپذیری بر سلامت آنها بگذارد.

این چهار شرکت بزرگ جهانی اعلام کرده اند از پلتفرم بلاک چین شرکت آی بی ام استفاده می کنند تا معادن کبالت را ردگیری کنند. تخمین زده شده است تا سال 2026 تقاضا برای کبالت تا 8 برابر افزایش پیدا کند. تا سال 2026 تولید اتومبیل، لپ تاپ، تبلت و گوشی های همراه افزایش خواهد یافت.

افزایش نگرانی جامعه جهانی حفظ حقوق کودکان باعث شده است فشار دوچندانی بر شرکت های بزرگ جهانی وارد شود. آنها در صدد هستند با استفاده از تکنولوژی بلاک چین این معضل را برطرف کنند.

بلاک چین برای نخستین بار در استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گرفت. با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، رونوشت داده ها و اطلاعات به صورت غیر قابل تغییر بین تمامی کامپیوترها و شبکه های اطلاعاتی توزیع می شود. تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک بستر اشتراکی توانسته است نسبت به همتاهای سنتی خود امنیت بیشتری را به کاربران ارائه دهد.

با این روش، داده های معادن و اطلاعات مربوط به استخراج کبالت در بلاک چین ذخیره می شود. این فرایند توسط مرجع بین المللی نظارت بر استخراج و توزیع مواد خام، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی