شرکت گوگل وارد عرصه بلاک چین و رمزارزها شد

252
گوگل با معرفی موتورهای جستجوی جدید وارد عرصه بلاک چین و رمزارزها شد

شرکت گوگل با معرفی موتورهای جستجوی جدید وارد عرصه بلاک چین و رمزارزها شد

اخیراً شرکت گوگل ابزارهای تحلیلی بلاک چین و رمزارز جدیدی به بازار معرفی کرده است. این ابزارها اطلاعات جامع و گسترده ای درباره بلاک چین های بزرگ جهان در اختیار کاربران قرار می دهد و می تواند زمینه ساز انقلابی بزرگ در زمینه جستجوی داده های مربوط به حیطه بلاک چین و رمزارزها شود.

6 مجموعه داده جدید بلاک چین اضافه شده است

6 مجموعه داده جدید بلاک چین اضافه شده است

سکوی ابری گوگل سال گذشته مجموعه داده های پیشینه معاملات بلاک چین برای بیت کوین و اتریوم را معرفی کرد. روز گذشته شرکت گوگل 6 مجموعه داده دیگر معرفی کرد که می تواند سطح آنالیزها و تحلیل های کلان را به مراتب گسترده تر کند. گوگل همچنین با ایجاد یک همبستگی با سیستم های اقتصادی سنتی، قدم مهمی در یکپارچه سازی داده ها برداشته است.

شش مجموعه داده جدید که توسط گوگل ارائه شده اند شامل بیت کوین کش، دش، دوج کوین، اتریوم کلاسیک، لایت کوین، و زد کش می شود. توسعه دهنده سکوی ابری گوگل اذعان داشت: ” ما خیلی مشتاق هستیم تا آنچه اتفاق می افتد را به صورت کمی و آماری نشان دهیم و در نهایت درک کنیم که در کدام زمینه و یا حیطه بخصوص، کارایی قانونی بلاک چین به ظهور میرسد. بنابراین مردم می توانند نسبت به آن حیطه ها آگاهی بیشتری بدست آورند و ما هم می توانیم با اعلام ورود به آن حیطه ها، زمینه توسعه و گسترش بلاک چین را نیز فراهم کنیم.”

شرکت گوگل اعلام کرد رمزارزهای گفته شده به این دلیل انتخاب شده اند که پنج رمزارز انتخاب شده نحوه نهادینه سازی مشترکی با هم دارند و کد نویسی آنها نیز مبتنی بر بیت کوین است، (بیت کوین کش، لایت کوین، دش، زد کش و دوج کوین).

اتریوم کلاسیک بر اساس داده های اتریوم ایجاد شده است و بسیاری نیز آن را نخستین بلاک چین اتریوم معرفی می کنند. تمامی مجموعه داده ها هر 24 ساعت توسط یک پایگاه کد مشترک به روز می شوند.

شش مجموعه داده جدید گوگل

پلتفرم تحلیل داده Big Query گوگل سال گذشته با بیت کوین و اتریوم شروع به فعالیت کرد. در طی این مدت توسعه دهندگان کارایی و نحوه کارکرد این نرم افزار را مورد بررسی و تحلیل قرار داده اند تا از این طریق بتوانند شش مجموعه داده دیگر را نیز ایجاد کنند.

شرکت گوگل همچنین از ابزار یادگیری ماشینی استفاده می کند. این ابزار الگوهای معاملات را مورد پژوهش و تحلیل قرار می دهد. ابزار یادگیری ماشینی گوگل می تواند با سهولت بیشتر، اطلاعات گسترده ای درمورد چگونگی استفاده آدرس های رمزارزها، بدست آورد.

شرکت گوگل با ایجاد یک “طرح یکپارچه”، اطلاعات را به صورت کامل در سراسر مجموعه داده ها قالب بندی می کند. همین امر باعث می شود مقایسه داده های ذخیره شده در زنجیره های بلوکی با سهولت بیشتری امکان پذیر شود و طیف گسترده ای از داده های دسته بندی شده و مجزا  در اختیار محققان و دانشمندان قرار گیرد. گوگل همچنین تعدادی اپلیکیشین و موتور جستجو برای استخراج داده ها معرفی کرده است.

اولین ترابایت استخراج داده از مجموعه داده های گوگل هر ماه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربرانی که می خواهند به داده های بیشتری دسترسی داشته باشند باید هزینه های مربوطه را متناسب با پروتکل گوگل پرداخت کنند.

سال گذشته رقبای غول پیکر گوگل در عرصه تکنولوژی نظیر آمازون و مایکروسافت نیز وارد فضای بلاک چین و پلتفرم های ابری شدند و فعالیت خود در این حوزه ها را از سر گرفتند. گوگل سالیان زیادی ست که رهبر بلامنازع موتورهای جستجوی جهانی ست و مشخصاً در تلاش است تا در صنعت نوظهور بلاک چین نیز گوی سبقت را از دیگر رقبای قدرتمند خود برباید.

توسعه دهنده پلتفرم ابری گوگل باور دارد: “گوگل هیچ وابستگی به آژانس های دولتی ندارد، ما با در اختیار داشتن انواع داده ها می توانیم با ارجاع به آنها، تصمیمات ضروری را اتخاذ کنیم.”

اخبار رمزارز و بلاکچین | سکه نیوز

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی