"]
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

"]

شکست خطوط حمایتی شاخص کل بورس

بازار بورس در پایان معاملات امروز نیز شاهد افتی قابل توجه بود و شاخص کل بورس با بیش از ۵۱ هزار واحد، یکی از خطوط حمایتی مهم را شکست.
شاخص کل بورس، در پایان معاملات امروز با ۵۱ هزار و ۷۳۰ واحد افت به عدد یک میلیون و ۴۶۲ هزار واحدی رسید.
شاخص کل هم وزن نیز با ۵ هزار و ۷۱۲ واحد ریزش به عدد ۴۰۰ هزار و ۷۲۶ واحدی رسید.
ارزش کل معاملات بورس امروز به ۳ هزار و ۳۵۲ میلیارد تومان رسید و تعداد ۲ میلیارد و ۱۶ میلیون سهم در معاملات امروز داد و ستد شد.
نمادهای فولاد، فارس، فملى، تاپیکو، شپنا، کگل و شتران بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند.
شاخص کل فرابورس نیز با ۴۴۶ واحد افت به عدد ۱۷ هزار و ۲۷۴ واحدی رسید که بیشترین تاثیر را در این شاخص، نمادهای میدکو، آریا، مارون، وسپهر، زاگرس، کگهر و بپاس داشتند.
ریزش شاخص کل در حالی اتفاق افتاده است که کارشناشان خروج سرمایه را در این روزها پیش بینی می کردند؛ چرا که با نزدیک تر شدن به انتخابات آمریکا، ریسک سرمایه گذاری نیز از منظر روانی در کشور ما بیشتر می شود.
متاسفانه با وجود شرایط تحریم و فشار اقتصادی تحمیل شده از سوی آمریکا به کشور، بسیاری از سرمایه گذاران آینده اقتصاد کشور را به انتخابات ایالات متحده وابسته می دانند.
این در حالی است که کارشناسان انتخابات آمریکا را به دلیل تحریم حد اکثری علیه ایران تقریبا بی تاثیر می دانند و بر این باورند که وضعیت تحریم ها امکان شدید تر شدن از حالت کنونی را ندارد.
با این وجود سرمایه گذاران همچنان تلاش می کنند که خود را در حالت آماده باش قرار دهند و این به معنای نقد کردن سرمایه هاست.
سرمایه گذاران سرمایه های خود را خارج می کنند تا زمانی که بازارها به ثبات برسند و بعد از انتخابات آمریکا روندی تثبیت شده را در پیش بگیرند. در آن زمان برای سرمایه خود بازار مناسب را انتخاب می کنند.
این موضوع موجب شد که امروز نیز بازار با فشار فروش قابل توجهی همراه باشد و همین مساله شاخص کل را از خط حمایتی یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحدی نیز پایین تر برد.
گفته می شود که یک خط حمایتی مهم دیگر نیز در محدوده یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحدی وجود دارد. از این رو تا رسیدن به آن نقطه امکان برگشت بازار وجود دارد.
با این وجود پتانسیل خروج سرمایه از بازار قابل توجه است و به نظر می رسد که خبری هم از حمایت حقوقی ها نباشد. از این رو امکان دارد که ریزش در روزهای آتی نیز ادامه داشته باشد.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.