صرافی رمزارز هندی بیش از ۲.۵ میلیون دلار ارز پشتیبان به شبکه بلاک چین خود تزریق می کند

253
صرافی رمزارز هندی بیش از 2.5 میلیون دلار ارز پشتیبان به شبکه بلاک چین خود تزریق می کند

بزرگترین صرافی رمزارز هندی (CoinDCX) جهت تقویت بنیادهای تجاری و استحکام جایگاه خود در بازار سرمایه، بیش از ۲.۵ میلیون دلار در شبکه بلاک چین خود تزریق می کند. این میزان سرمایه از قطب بازوهای سرمایه گذاری صرافی کوین بیس به این شبکه تزریق می شود.

این صرافی بزرگ هندی طی بیانیه ای اعلام کرد در نظر دارد از سرمایه های جاری استفاده کند و با کمک پویش ها و دیگر نهادهای تکنولوژی مستقر در هند، تکنولوژی بلاک چین را در سراسر این کشور نهادینه سازی کند.

پویش همگانی این صرافی در هند در نظر دارد با ارائه دوره های آموزشی و طرح های یادگیری پیشرفته، فرهنگ استفاده از تکنولوژی بلاک چین و دیگر سیستم های غیر متمرکز را در این کشور توسعه دهد. هدف صرافی رمزارز هندی این است که شبکه ای بالغ بر بیش از ۵۰ میلیون کاربر رمزارز در این کشور ایجاد کند.

مدیر سئو و بنیانگذار صرافی CoinDCX هند می گوید ظرفیت گسترده صنعت بلاک چین در هند و همچنین وجود مناطق بکر سرمایه گذاری در این کشور باعث شده است توجهات نهادهای بزرگ سرمایه گذاری بین المللی به صنعت بلاک چین در هند معطوف شود.

او معتقد است سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در هند باعث می شود فرایند نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در بازارهای سرمایه و دیگر صنایع این کشور تسریع و تسهیل شود.

در زمینه نهادینه سازی بلاک چین در کشورها بیشتر بخوانید:

۱۰ کشوری که تکنولوژی بلاک چین را نهادینه سازی کرده‌اند

افزایش خودباوری در صنعت رمزارز هند

افزایش خودباوری در صنعت رمزارز هند

در ماه مارس دادگاه عالی هند با صدور حکم ایجابی، دستور داد حکم بانک مرکزی این کشور مبنی بر توقیف ارائه خدمات بانکی به شرکت های رمزارز ملغی شود. این حکم شامل شرکت هایی می شود که از سال ۲۰۱۸ دارای تراز مثبت توسعه در سطح ملی باشند.

صرافی کوین بیس از این فرصت استفاده کرد و در ماه آوریل انواع خدمات معامله رمزارز را به شهروندان این کشور ارائه داد. پیرو تصمیم دادگاه عالی هند مبنی بر برداشتن تحریم های بانکی علیه شرکت ها و صرافی های رمزارز، صنعت بلاک چین و بازارهای رمزارز در این کشور بار دیگر رونق گرفته اند.

صرافی ها و دیگر نهادهای غیر متمرکز اعلام کرده اند موج گسترده ای از کاربران به سمت درگاه های رمزارز و دیگر مراکز معاملاتی وارد شده اند. تنها یک هفته پس از برداشتن تحریم های بانکی، صرافی رمزارز هندی CoinDCX اعلام کرد شمار معامله کنندگان رمزارز در این صرافی بیش از ۱۰ برابر شده است.

با این اوصاف و با وجود برخی دگرگونی های بنیادین در ساختارهای بانکی و مالی کشور هند، هنوز بسیاری از مراکز سنتی و بانک های این کشور چندان تمایل به همکاری با صرافی های غیر متمرکز و دیگر نهادهای رمزارز ندارند.

قوانین و مقررات هند در زمینه رمزارزها نیز مزید بر علت شده اند و این قوانین که مسیر تفسیر و گمانه زنی را به شدت باز گذاشته اند، مانع بزرگی در مسیر نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در هند محسوب می شوند. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی