لبخند سبز شاخص بورس به آغاز بازارگردانی

19

در حالی که پیش از این سازمان بورس در اعلامیه ای از الزامی شدن بازارگردانی در نمادهای بورسی و لزوم اعلام آن تا ۱۰ مهر ماه خبر داده بود، به نظر می رسد امروز با آغاز به کار فعالیت  بازارگردانی در برخی نمادها بورس تهران حال و روز بهتری یافته است.

به گزارش سکه نیوز، امروز شنبه دوازدهم مهر ماه سال یکهزار و سیصد و نود و نه، همه نماگرهای اصلی بورس تهران با سبزپوشی کار خود را آغاز کردند و ارزش معاملات تا بدین لحظه بیش از ۵۲۱۵ میلیارد تومان بوده که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵.۶۷۳ میلیارد سهم و اوراق مالی طی۱.۱۰۱ میلیون نوبت معاملاتی بوده است.

شاخص کل بورس تهران در معاملات نخستین روز هفته جاری با رشد بیش از ۳۹هزار واحدی مواجه شده و به ارتفاع یک میلیون و ۵۴۲ هزار واحدی بازگشته و شاهد شکل گیری صفوف خرید بیش از یک میلیاردی در دو نماد خودرویی بازار هستیم.

سنگین ترین صفوف خرید در این نمادها دو نماد گروه خودرو، یعنی خودرو و خساپا با صفوف خرید سنگینی مواجه هستند و نمادهای پترول/ شپنا/وتجارت/کاوه/کاما نیز با استقبال سهامداران مواجه هستند.

سنگین ترین صفوف فروش در بورس تهران را در نمادهای وملی/ثشاهد/ونیرو/انرژی۳//لپارس/کسعدی/غنوش شاهد هستیم.

توقف و بازگشایی

در آغاز معاملات امروز بورس تهران، نماد شرکت های داروسازی دکتر عبیدی(دعبید)، خوراک دام پارس(غدام)، پست بانک ایران(وپست)، صنعتی بهشهر(غبشهر)، کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان(قثابت)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب بازگشایی شدند و در مقابل،نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی فناوران (شفن۱) فنرسازی‌خاور (خفنر۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، تامین سرمایه امین (امین۱) باما (کاما۱)، قند ثابت‌ خراسان‌ (قثابت۱) پست بانک ایران (وپست۱)صنعتی‌ بهشهر (غبشهر۱)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف شدند.

بیشتر بخوانید

شاخص سبز با کمک کد به کدهای حقوقی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی