یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

طراحی و راه اندازی سامانه معاملات سکه و طلا

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر از طراحی سامانه ای برای رصد و ساماندهی معاملات طلا و سکه تا پایان سال جاری خبر داد.

محمد کشتی آرای در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما درباره اخبار مربوط به سامانه معاملات سکه و طلا گفت: این سامانه جدید تا حدودی از نظر کارایی و هدف شبیه به سامانه سنا میباشد و به صورت کشوری در اختیار سازمانهای نظارتی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: این سامانه در مراحل طراحی است و ما قصد داریم با توجه به اینکه در کشور هیچ آمار دقیق و قابل استنادی از میزان طلای موجود، داد وستدهای این بازار و مقدار طلای خانگی وجود ندارد، تا پایان امسال نسبت به رونمایی و راه اندازی آن اقدام کنیم.
طبق اظهارات نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهربا توجه به آغاز به کار سامانه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۰ ؛ این دوسامانه در کنار هم میتوانند از بسیاری از معاملات مشکوک،پولشویی،دلال بازی و بسیاری موارد دیگر جلوگیری کند. این سامانه حافظ منافع مشتریان و فعالان این صنف خواهد بود و باعث سروسامان گرفتن این بازار خواهد شد.

وی تاکید کرد با راه اندازی این سامانه مواردی مثل سرقت های مسلحانه و سایر موارد امنیتی قابل ردگیری ست که به نظر من میتواند اتفاق بسیار مطلوبی برای فعالین طلا و جواهر و مردم باشد. در کنار این سامانه یک اپلیکیشن هم توسط اتحادیه طلا و جواهر در حال طراحی است تا به وسیله آن همه معالملات افراد و اشخاص از طریق اتحادیه قابل پیگیری و کنترل باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.