طراحی و راه اندازی سامانه معاملات سکه و طلا

37

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر از طراحی سامانه ای برای رصد و ساماندهی معاملات طلا و سکه تا پایان سال جاری خبر داد.

محمد کشتی آرای در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما درباره اخبار مربوط به سامانه معاملات سکه و طلا گفت: این سامانه جدید تا حدودی از نظر کارایی و هدف شبیه به سامانه سنا میباشد و به صورت کشوری در اختیار سازمانهای نظارتی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: این سامانه در مراحل طراحی است و ما قصد داریم با توجه به اینکه در کشور هیچ آمار دقیق و قابل استنادی از میزان طلای موجود، داد وستدهای این بازار و مقدار طلای خانگی وجود ندارد، تا پایان امسال نسبت به رونمایی و راه اندازی آن اقدام کنیم.
طبق اظهارات نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهربا توجه به آغاز به کار سامانه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۰ ؛ این دوسامانه در کنار هم میتوانند از بسیاری از معاملات مشکوک،پولشویی،دلال بازی و بسیاری موارد دیگر جلوگیری کند. این سامانه حافظ منافع مشتریان و فعالان این صنف خواهد بود و باعث سروسامان گرفتن این بازار خواهد شد.

وی تاکید کرد با راه اندازی این سامانه مواردی مثل سرقت های مسلحانه و سایر موارد امنیتی قابل ردگیری ست که به نظر من میتواند اتفاق بسیار مطلوبی برای فعالین طلا و جواهر و مردم باشد. در کنار این سامانه یک اپلیکیشن هم توسط اتحادیه طلا و جواهر در حال طراحی است تا به وسیله آن همه معالملات افراد و اشخاص از طریق اتحادیه قابل پیگیری و کنترل باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی