قانونگذاران آمریکایی خواستار نهادینه سازی بلاک چین

404
• قانونگذاران آمریکایی خواستار نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین

قانونگذاران آمریکایی خواستار نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین جهت برون رفت از بحران اقتصادی شدند

یازده عضو کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به وزارت خزانه داری این کشور، خواستار استفاده از تکنولوژی بلاک چین جهت برون رفت از بحران اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا شدند. این یازده عضو بلندپایه کنگره اعلام داشتند تکنولوژی های نوین نظیر دفتر کل توزیع شده[۱]و تکنولوژی بلاک چین از توانایی و ظرفیت کافی برخوردار هستند تا اقتصاد آسیب دیده آمریکا از همه گیری کرونا را از ورطه بحران های پیش رو نجات دهند.

در این نامه که خطاب به استیون منوشین[۲]، رئیس خزانه داری آمریکا نوشته شده است، از تکنولوژی دفتر کل توزیع شده و بلاک چین به عنوان مکانیزم های جدیدی یاد شده است که می توانند با سرعت و شفافیت بالا به تبادل پول مبادرت ورزند. در این نامه قید شده است، تکنولوژی بلاک چین می تواند با افزایش نقدینگی در چرخه توزیع پول، اجرایی سازی قانون فدرال مبتنی بر حمایت مالی جهت برون رفت از بحران اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا[۳] را تسریع کند. 

در این نامه آمده است: “ما درک می کنیم که وظیفه اصلی شما، ارائه کمک های ضروری به کسب و کارهای کوچک و خانواده های کارگران آمریکایی ست. با پیشروی و گسترش همه گیری کرونا که هر چه بیشتر اقتصاد ما را با صدمات جدی روبرو می سازد، ما در تلاش هستیم با پشتیبانی از کوشش های وزارت خزانه داری، با لحاظ اولویت حفظ سلامتی و امنیت جسمی هموطنان، از کسب و کارهای کوچک مردم حمایت کنیم.”

ما قویّاً وزارت خزانه داری را ترغیب می کنیم تا از نوآوری های بخش خصوصی نظیر تکنولوژی بلاک چین بهره گیرد و از این طریق از عملکرد های ضروری دولت در اجرا سازی راهکارهای برون رفت از بحران اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا، پشتیبانی لازم را به عمل آورد.” این نامه همچنین اذعان داشت که اقدامات صورت گرفته شده باعث خواهد شد آمریکا قدرت تکنولوژی خود در سطح بین الملل را حفظ کند و بسته های حمایتی به کسب و کارهای کوچک تعلق گیرد و به دست و افراد نیازمند برسد.

بلاک چین و تکنولوژی دفتر کل توزیع شده، ایمن ترین راهکاری ست که به دولت فدرال این امکان را می دهد تا با چالش های روزافزون اقتصادی روبرو شود. تکنولوژی بلاک چین همراه با هوش مصنوعی می تواند در مدیریت ردگیری و انتقال ایمن داده ها و اطلاعات طبقه بندی شده، نقش بسزایی ایفا کند، زیرا امکان هک اطلاعات ذخیره شده در بلاک چین و همچنین تغییر داده ها در این نوع تکنولوژی وجود ندارد. هوش مصنوعی در این میان یک ابزار مکمل برای بلاک چین خواهد بود که می تواند شبکه توزیع پول را توسعه بخشد. قانونگذاران آمریکایی  کماکان باید موازین قدرتمندتری اتخاذ کنند و مردم نیز باید خود مجریان نهادینه سازی طرح های نوین نظیر بلاک چین باشند.

سیستم های بلاک چین هم اینک سرعت، بازدهی و اثربخشی گسترده تری نسبت به همتایان سنتی خود ارائه می کنند. ما شاهد آن هستیم که در طی همه گیری کرونا، تقاضا برای برخی کالاها به مراتب بیشتر از توان چرخه تأمین آنها بوده است. در طی زمان بحران، مدیریت انسانی در تامین چرخه توزیع با مشکلات عدیده ای روبرو می شود. در صورتی که بلاک چین از طریق مطالعه مقدماتی و بررسی ابتدایی[۴] ابعاد بحران، می تواند با ارائه تصویری کلی از شرایط کنونی، مدیران را در اتخاذ راهکارهای ضروری و اقدامات الزامی پیش رو یاری رساند.

در طی بحران هایی نظیر آنچه جامعه جهانی دست بگریبان آن است، فرصت های تکرار نشدنی برای تکنولوژی های نوین و راهکارهای جدید ایجاد می شود تا راه خود را به درون زندگی انسان ها باز کنند. شرایط کنونی ناشی از همه گیری کرونا نیز به خوبی اثبات کرده است برای مقابله با مشکلات و مسائل اقتصادی و بحران های جمعی، باید راهکارهای مبتکرانه مبتنی بر ابزارهای نوین به جامعه جهانی توسط قانونگذاران آمریکایی معرفی شود. شاید الان بهترین زمان ممکن برای ایجاد نظم نوین در صنعت تجارت جهانی و اقتصاد بین الملل باید، زمانی که اقتصادهای بزرگ جهان با چالش های بی سابقه ای روبرو شده اند و اقتصادهای درحال پیشرفت نیز چندان توان ایستادگی در برابر فشارهای اقتصادی را در خود نمی بینند.

[۱] Distributed Ledger Technology

[۲] Steven Mnuchin

[۳] CARES Act (Coronavirus Aid, Relief and Economic Security Act)

[۴] Pilot program (study)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی