قزاقستان ۷۰۰ میلیون دلار در صنعت استخراج رمزارز سرمایه گذاری می کند

199
700 میلیون دلار در صنعت استخراج رمزارز

وزارت توسعه دیجیتال قزاقستان اخیراً اعلام کرده است در نظر دارد ۷۰۰ میلیون دلار در صنعت استخراج رمزارزها سرمایه گذاری کند. اوایل ماه جون سال جاری وزیر توسعه دیجیتال قزاقستان در مجلس نمایندگان این کشور از گسترش و توسعه زیرساخت های فنی مرتبط با تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها در این کشور حمایت کرد.

وزارت توسعه دیجیتال قزاقستان همواره نظر مثبتی نسبت به رمزارزها و نظام اقتصاد غیر متمرکز داشته است. این وزارت خانه طی سه سال آینده بیش از ۷۰۰ میلیون دلار در صنعت استخراج رمزارزهای معتبر جهانی سرمایه گذاری خواهد کرد.

مزرعه استخراج ارز دیجیتال

گسترش مزرعه های استخراج رمزارز در قزاقستان 

بغداد موسین، وزیر توسعه دیجیتال قزاقستان در مصاحبه اخیر خود گفت تا کنون ۱۳ مزرعه بزرگ استخراج رمزارز در این کشور به صورت قانونی راه اندازی شده است. رویترز در گزارش اخیر خود گفت قزاقستان برای جذب سرمایه بیشتر، ایجاد ۴ مزرعه استخراج رمزارز دیگر را در دستور کار خود قرار داده است.

موسین در مصاحبه خود گفت مراکز استخراج رمزارز در قزاقستان تاکنون بیش از ۱۹۰ میلیون دلار سرمایه از سراسر این کشور جذب کرده اند. او ضمن تایید خبر سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری این کشور در صنعت رمزارزها عنوان کرد کشور قزاقستان در نظر دارد برای ایجاد یک سطح رفاهی قابل قبول برای شهروندان خود، از صنعت رمزارزها حمایت کند.

بغداد موسین

وضع قوانین مالیاتی جدید در مجلس نمایندگان قزاقستان

کشور قزاقستان در سال ۲۰۱۹ در راستای حمایت از فعالیت های مرتبط با صنعت رمزارزها، قوانین مالیاتی جدیدی را در مجلس نمایندگان خود به تصویب رساند. مطابق قوانین مالیاتی قزاقستان، درآمد حاصل از استخراج رمزارزها تا زمانی که به ارز رایج تبدیل نشده باشند، مشمول پرداخت مالیات نخواهند شد.

قوانین مالیاتی کشور قزاقستان تصریح می کند چنانکه مزارع استخراج رمزارز از سخت افزارهای خود برای ارائه خدمات به شهروندان این کشور استفاده کنند، مطابق قوانین قضایی و حقوقی مصوب در مجلس نمایندگان این کشور، مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قزاقستان تنها به رمزارزهایی که توسط دارایی های ملموس پشتیبانی می شوند مجوز استخراج قانونی می دهد. استخراج رمزارزهای “غیر قابل اطمینان” نظیر بیت کوین در کشور قزاقستان ممنوع اعلام شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی