قوانین مرتبط با رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین در کشور رومانی

168
مرتبط با رمزارزها در کشور رومانی

اتحادیه اروپا همواره در تلاش بوده است تا با تصویب برخی لوایح قانونی و قضایی، شفافیت مالی معاملات مرتبط با رمزارزها را افزایش دهد.

در همین راستا و برای مقابله با جرایم مالی نظیر پولشویی، حمایت از گروه های تروریستی و فرارهای مالیاتی، اتحادیه اروپا قوانین مشخصی را در مرتبط با رمزارزها و شبکه های مالی غیر متمرکز وضع کرده است.

کشور رومانی برای مقابله با پولشویی و تامین مالی گروه های تروریستی قوانین اتحادیه اروپا را در پارلمان  خود تصویب کرده است.

مطابق این قانون تمامی معاملات رمزارز با پول فیات در کشور رومانی باید مورد بررسی و تایید نهادهای نظارتی قرار بگیرد.

به این ترتیب صرافی های رمزارز در کشور رومانی باید پیش از شروع فعالیت، مجوزهای رسمی را از مراجع قضایی این کشور کسب کنند.

به این ترتیب صرافی های رمزارز در کشور رومانی باید پیش از شروع فعالیت، مجوزهای رسمی را از مراجع قضایی این کشور کسب کنند.

صرافی غیر متمرکز کونوس (Counos Decentralized Exchange) به عنوان پلتفرم رسمی مبادلات رمزارز شرکت کونوس در راستای مقابله با پولشویی و کلاهبرداری های مالی از تکنولوژی احراز هویت بیومتریک استفاده می کند.

بیشتر بخوانید:

کونوس پلتفرم – پاسخگوی تمام نیازهای مالی آنلاین شما

سپر امنیت سایبری فوق هوشمند صرافی کونوس اجازه هیچگونه فعالیت کلاهبرداری را نمی دهد. 

قوانین مرتبط رمزارارزها

نقش هویتی رمزارزها در کشور رومانی

یکی از موارد قابل توجه در اصلاحات قانون اساسی مرتبط با رمزارزها در کشور رومانی این است که ارزهای مجازی در متن قانون کماکان از هویت مستقل برخوردار نیستند. به این معنی که ارزهای دیجیتال در جایگاهی به مراتب پایین تر از ارزهای رایج قرار گرفته اند.

متخصصان می گویند یکی از دلایلی که باعث می شود ارزهای دیجیتال فاقد ارزش مدنی یکسان با دیگر ارزهای فیات باشند این است که مراجع قضایی و نهادهای متمرکز کماکان هویت ارزهای مجازی را به رسمیت نمی شناسند.

مورد دیگر این است که در قانون اساسی رومانی بین ارزهای مجازی و پول الکترونیکی هیچ وجه تسمیه ای وجود ندارد، در صورتی که اتحادیه اروپا این دو هویت مالی را از یکدیگر متمایز می کند.

در تعریف رسمی اتحادیه اروپا ارزهای مجازی بر خلاف پول الکترونیکی مستلزماً به عنوان یک ابزار پرداخت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

باید در نظر داشته باشیم که تعاریف نظری مرتبط با اصطلاحات ارزهای دیجیتال به مدل تجاری و نوع مناسبات مالی بستگی دارد. 

دولت رومانی در راستای نظارت بر محیط های غیر متمرکز قوانین مشخصی را نیز در ارتباط با کیف پول های الکترونیکی تصویب کرده است.

به این ترتیب قوانین مرتبط با پولشویی، فرار مالیاتی و تامین مالی تروریسم به صورت انحصاری در رابطه با کیف پول های دیجیتال از نوع گرم اعمال می شود.

کیف پول گرم به کیف پولی گفته می شود که همواره به شبکه جهانی اینترنت متصل است. اتصال به اینترنت می تواند خطر حمله های سایبری را به مراتب افزایش دهد.

مرتبط با رمزارزها

قوانین مرتبط با صرافی های رمزارز 

در متن قانون اساسی کشور رومانی آمده است تمامی صرافی های رمزارز که از دیگر کشورها مایل به فعالیت در محیط تجاری رومانی هستند باید مدارک، نوع فعالیت و هویت قضایی و حقوقی آنها توسط کمیسیون ملی جرایم سایبری این کشور مورد تایید قرار بگیرد.

قانون اساسی کشور رومانی تمامی صرافی های خارجی که مایل به فعالیت در این کشور هستند را ملزم می کند تا نامه تایید از طرف مراجع قضایی کشور مبدا در اختیار داشته باشند، در غیر اینصورت مجوز فعالیت از آنها سلب می شود.

سرمایه گذاران و فعالان مرتبط با رمزارزها باید همواره نسبت به هشدارهای امنیتی نهایت دقت و هوشمندی را داشته باشند.

در جهان رمزارزها باید همواره در انتخاب رمزارز و صرافی غیر متمرکز نهایت دقت را داشته باشید، در غیر اینصورت ممکن است در دام کلاهبرداری های مالی گرفتار شوید.

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس یک شبکه بلاک چین شناخته شده در سطح بین المللی است که در کشور سوئیس به ثبت رسیده است. صرافی غیر متمرکز کونوس در کشور استونی به ثبت رسیده است. 

پلتفرم کونوس برای مقابله با کلاهبرداری های مالی از به روزترین تکنولوژی های امنیت سایبری جهان استفاده می کند. بنابراین کاربران می توانند مطمئن باشند که سرمایه آنها در بستر صرافی کونوس با امنیت بسیاری بالایی نگهداری می شود. 

قوانین سفت و سخت رومانی در ارتباط با فعالیت صرافی های رمزارز در محیط تجاری این کشور باعث شده است بسیاری از متخصصان عنوان کنند این قوانین بیش از اندازه سختگیرانه در نظر گرفته شده اند.

مهلت دولت رومانی به صرافی ها رمزارز

دولت فدرال رومانی به صرافی های رمزارز که در این کشور فعالیت می کنند مهلت داده است تا ظرف ۱۲ ماه آینده تمامی مدارک هویتی خود را به مراجع قضایی ارائه کنند، در غیر اینصورت امکان فعالیت تجاری از آنها سلب می شود.

قانون اساسی رومانی در قسمتی دیگر عنوان می کند تمامی صرافی های رمزارز که مایل به فعالیت در محیط تجاری این کشور هستند باید از مقامات دیجیتال رومانی مهر تایید گواهینامه فنی دریافت کنند.

قوانین نظارتی سفت و سخت کشور رومانی باعث شده است تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها در این کشور با تنگناهای قضایی و حقوقی بسیاری روبرو شوند.

این قوانین می تواند باعث شود که هم آمیختگی صنعت بانکداری سنتی با تکنولوژی بلاک چین بیش از پیش به آینده های دور پرتاب شود.

از آنجایی که قوانین محکم و غیر قابل نفوذ نهادهای متمرکز، امکان تنفس را از صنعت رمزارزها گرفته است، باید ببینیم واکنش فعالان صرافی های رمزارز چگونه است.

در نهایت پیشرفت و توسعه شبکه ملی بلاک چین در کشور رومانی و فعالیت  صرافی های رمزارز در این کشور به نحوه عملکرد و قانونگذاری نهادهای قضایی این کشور بستگی دارد.

با تمام این توصیفات، متخصصان باور دارند که آینده و چشم انداز شبکه های غیر متمرکز در کشور رومانی بسیار روشن است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی