کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۹ هزار دلار همزمان با سقوط دوباره بازار سهام

376
کاهش قیمت بیت کوین به زیر 9هزار دلار

در روز ۱۵ ژوئن و برای نخستین بار پس از ۳ هفته، قیمت بیت کوین به زیر ۹ هزار دلار رسید. این کاهش قیمت همزمان با وقوع موج دوم همه گیری ویروس کرونا اتفاق افتاده است. از روز ۲۸ می سابقه نداشته است قیمت بیت کوین به زیر ۹ هزار دلار سقوط کند.

از طرفی برخی متخصصان این سقوط قیمت و ارزش بیت کوین را به بازار سهام مرتبط می دانند. پیش بینی ها درباره بازار سهام چندان خوش‌بینانه نیست و انتظار می رود بازار سهام دوباره درگیر رکود شود.

شوک دوباره به نهادهای اقتصادی با موج دوم کرونا

اخیراً تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از مرز ۸ میلیون نفر گذشت و پکن نیز برای دومین روز متوالی شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا بود. ترس از موج دوم همه گیری ویروس کرونا دوباره نهادهای اقتصادی را وارد یک شوک ناگهانی کرده است.

برخی بر این باور هستند با کاهش شاخص بورس در بازارهای بزرگ اروپا و آمریکا، انتخاب دوباره ترامپ در انتخابات پیش رو نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

در آمریکا ۳۰ درصد شغل خود را به دلیل رکود ناشی از همه گیری ویروس کرونا از دست دادند و انتظار می رود این تعداد افراد نتوانند به این زودی به مسیر اشتغال قبلی خود برگردند.

کاخ سفید و اعضای کنگره نیز روی کمک مالی صندوق درآمدهای داخلی کشور حساب باز کرده اند و امیدوار هستند با وصول این درآمدها بتوانند از بحران اقتصادی پیش رو خارج شوند.

در دوران جنگ جهانی دوم نیز آمریکا برای مقابله با بحران های اقتصادی تلاش کرد “سند بهادار خزانه” خریداری کند تا از حجم بدهی های انباشته کم کند.

بانک مرکزی آمریکا نیز در طی این مدت با چاپ اسکناس دلار، وزارت دفاع این کشور را در دوران جنگ تغذیه می کرد. در زمانه کنونی راحت ترین کار برای مقامات بلندپایه آمریکا صدور دستور مبنی بر چاپ اسکناس دلار است.

مک کانل رهبر اکثریت سنا آمریکا نیز اخیراً در مصاحبه خود گفت کنگره در هفته های آینده درباره بسته حمایتی دولت آمریکا مبنی بر چاپ اسکناس دلار برای برون رفت از بحران اقتصادی ناشی از کرونا، تصمیم گیری خواهد کرد.

امیدواری ۸۰ درصدی سرمایه گذاران سازمانی نسبت به آینده

علیرغم بحران های اقتصادی که گریبانگیر نهادهای مالی در سراسر جهان شده است، شاخص فروش رمزارز بیت کوین نشان می دهد بازار سرمایه اطمینان خود را نسبت به دارایی های دیجیتال حفظ کرده است.

طبق نظرسنجی اخیر فیدلیتی، ۸۰ درصد سرمایه گذاران سازمان نسبت به آینده دارایی های دیجیتال امیدوار هستند و ۶۰ درصد نیز اعلام کرده اند دارایی های دیجیتال در سبد خرید آنها همواره قرار دارد.

بیش از یک چهارم افراد نیز اعلام کرده اند ذخیره رمزارز بیت کوین در اختیار دارند و تنها ۱۱ درصد اعلام کرده اند ذخیره رمزارز اتریوم دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی