جنگ سرد تکنولوژی بین آمریکا و چین؛ آیا آمریکا در آستانه شکست در جنگ سرد تکنولوژی با چین قرار دارد؟

661
لارسن

کریس لارسن ، مدیر ارشد اجرایی شرکت ریپل معتقد است ایالات متحده آمریکا به دلیل قوانین سفت و سخت قضایی علیه تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها، در آستانه شکست در جنگ سرد تکنولوژی با چین قرار دارد.

لارسن معتقد است ارز دیجیتال بانک مرکزی چین و رهبری این کشور در زمینه انتشار و عرضه عمومی انواع رمزارزها در عرصه بین الملل، فرصتی است که تنها یک بار در طی چندین سده برای یک کشور فراهم می شود و اکنون این فرصت برای چین ایجاد شده است تا رهبری خود را در زمینه تکنولوژی های نوظهور مستحکم کند.

او معتقد است یوان دیجیتال این ظرفیت را در اختیار دارد تا در آینده نزدیک به عنوان جایگزین دلار به بازارهای تجارت جهانی معرفی شود.

لارسن می گوید چین هم اکنون به صورت جهان شمول از روش های پرداخت دیجیتال استفاده می کند و همین موضوع می تواند برگ برنده این کشور در جنگ سرد تکنولوژی با ایالات متحده آمریکا باشد.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین به زودی در مراکز تجارت جهانی مورد استفاده گسترده قرار خواهد گرفت

چین اخیراً اعلام کرد به زودی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را پس از اجرای آزمایشی و موفقیت آمیز آن در سراسر مرزهای خود، به صورت رسمی عرضه خواهد کرد، در صورتی که ایالات متحده آمریکا به دلیل وضع قوانین قضایی سفت و سخت، کماکان هیچ جایگزینی را برای دلارهای کاغذی خود به جهان سرمایه معرفی نکرده است.

رهبری چین

رهبری بلامنازع چین در زمینه قدرت هش استخراج رمزارز

لارسن در ادامه گفت بیش از ۶۵ درصد قدرت استخراج رمزارزها در جهان در کشور پهناور چین قرار دارد. همین موضوع می تواند در آینده به رهبری این کشور در زمینه تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها منتهی شود.
مدیر ارشد اجرایی ریپل در ادامه سخنان خود به تسلط حزب کمونیست چین در کشور هنگ کنگ پرداخت و گفت چین در حال حاضر تنها کشوری ست که دو مرکز بزرگ اقتصاد و تجارت بین المللی را تحت کنترل و اختیار خود دارد.

لارسن گفت اگر آمریکا می خواهد در جنگ تکنولوژی با چین پیروز شود باید به این نکته توجه داشته باشد که شرکت های قدرتمند تکنولوژی اقتصادی در آمریکا می توانند منافع این کشور را در جنگ پیش رو تضمین کنند، بنابراین مقامات ارشد سیاسی و قانون گذاران این کشور باید زمینه را برای رشد و بالندگی شرکت های تکنولوژی بیش از پیش فراهم سازند.

لارسن معتقد است ایالات متحده آمریکا باید هر چه سریعتر ارز دیجیتال دلار را به عنوان ارز رقابتی وارد عرصه تجارت جهانی کرده و جایگاه سیلیکون ولی را به عنوان مرکز تجارت و اقتصاد بین المللی مستحکم تر از قبل کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی