مجمع جهانی اقتصاد در داووس، ۲۰۲۰

491

مجمع جهانی اقتصاد که مدتها در انتظار آن بودیم در حال حاضر تا ۲۴ ژانویه در شهر داووس در حال برگزاری است. از آنجاییکه مهمترین تصمیمات در این مکان گرفته شده و به کار گرفته می شوند، این مجمع اهمیت بسیار زیادی برای جامعه کسب و کار دارد.

در دفعات پیشین در این مجمع اتفاقات فوق العاده ای رخ داده و موضوع سیاست حمایت از تولیدات داخلی بیش از پیش به میان آمده. نبرد تجاری اخیر بین آمریکا و چین و همچنین بحران خاورمیانه باعث ایجاد ترس و تردید در بازارهای مالی شده. تمامی چشم ها به مجمع جهانی اقتصاد در داووس است تا مسائل را برای جامعه جهانی سر و سامان دهند.

 

داووس

 

فارغ از اینکه مسائل بالا حل شوند یا نه، همگی انتظار نتایج مثبت مرتبط با بلاک چین را دارند. در این اجلاس جلساتی در مورد آینده اقتصاد دیجیتال برگزار خواهند شد.

چرا که چین آماده ی معرفی رمزارز خود در سال ۲۰۲۰ است، فیسبوک هم رمزارز خود را پیشتر طراحی کرده و همچنین رمزارزهای سنتی نیز بخشی از این فرایند انقلابی بوده اند. آمریکا و دیگر کشورهای بزرگ دنیا باید به فکر وضع سیاست هایی در قبال فناوری بلاک چین باشند چرا که آینده ی اقتصاد دیجیتال بر مبنای این فناوری است.

بسیاری از سرمایه گذاران تجربه کار با پلتفرم های بلاک چینی را دارند و این فناوری پتانسیلی بی نهایت را به دنیای دیجیتالی عرضه می کند. برخی از تجارت های جهانی همین حالا هم رو به بلاک چین آورده اند، مانند Tradelens، IBM و عرضه توکن ها که در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیدند. لیبرای فیسبوک، بانک People چین، و شرکت Jio Reliance هند و بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر هم اکنون این فناوری را به کار بسته اند.

 

آینده ارز دیجیتال

 

نیاز حال حاضر این است که دنیا و قانون گذاران کشورها این فناوری و نقش آن را در اقتصاد دیجیتال بپذیرند. اگر شرکت ها قادر هستند که فناوری های خود را به سمت بلاک چین ببرند، پس کشورها هم باید این فناوری را وارد اقتصاد خود کنند.

سیاست گذاران بانک های مرکزی، اقتصاددانان، و کارشناسان بلاک چین در حال حاضر در این مجمع جهانی گرد هم آمده اند و به همین دلیل انتظار می رود که تغییر بزرگی در سیاست گذاری بلاک چین و دنیای رمزارزها شکل گیرد. درست است که چالش های ایجاد شده ممکن است مسائل را برای این فناوری دشوار سازند، اما وقتی کارشناسان گرد هم می آیند می توانند به راه حلی دست یابند.

تمام جامعه جهانی هنوز فناوری بلاک چین را تجربه نکرده است. پلتفرم های نامتمرکز و فناوری دفتر کل توزیع شده می توانند کمک شایانی به افزایش شفافیت و تسهیل امور کنند. ذخیره سازی ایمن، شبکه های عامل مستقل، قابلیت عملکرد نامتمرکز، به اشتراک گذاری سریعتر داده ها و اعتماد بیشتر از جلمه ویژگی های کلیدی پلتفرم های بلاک چین محور هستند.

در بحران های شبه جنگ اخیر خاور میانه، رمزارزها بیشتر از بازارهای مالی سنتی انعطاف پذیری نشان دادند. این مسئله بیش از پیش اعتماد بنفس سرمایه گذاران را افزایش داده و افراد بیشتری به دنبال این هستند که بخشی از این فناوری باشند.

اقتصاد دیجیتال رو به پیشرفت است و مردم کمتر به دنبال به دست آوردن پول نقد هستند، و تراکنش های خود را با استفاده از پلتفرم های قابل اعتماد و فناوری های جدید انجام می دهند. تکامل دنیای اقتصاد هرگز از پا نخواهد ایستاد و می توانیم مطمئن باشیم که چشم اندازهای روشنی در این سال پیش روی ماست. برخی از ایالت های آمریکا پیشتر رمزارزها و قرارداد های هوشمند را قانونی اعلام کردند و شرکت ها در حال پذیرش این فناوری هستند.

تمامی چشم ها به کارشناسان حاضر در مجمع بزرگ اقتصاد جهانی در داووس ۲۰۲۰ می باشد و انتظار داریم که خبرهای بسیار خوبی را به زودی بشنویم.

منبع: سکه نیوز | اخبار بلاک چین و رمزارز 

2 دیدگاه‌ها

  1. با توجه به توجیه اقتصادی ارز های دیجیتال کشورها مجبور میشوند به رمز ارزها روی بیاورند. البته امکان دارد تو این مبحث بعضی کشورها مقاومت هایی بکنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی