پاداش مالی دولت ایران به افرادی که مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز را معرفی کنند

471
مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز

دولت ایران صدها مزرعه استخراج رمزارز که به صورت غیر قانونی فعالیت می کردند را کشف و توقیف کرده است. پیش از این وزارت اقتصاد از مردم برای معرفی مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز دعوت کرده بود و پس از آن نیز وزارت نیرو از مردم خواست که مزارع غیر مجاز را شناسایی و معرفی کنند.


شرکت توانیر ایران نمی تواند تنها با بررسی میزان مصرف برق، مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز را شناسایی کند. افرادی که مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز را معرفی کنند ۱۰ میلیون تومان پاداش دریافت می کنند.

دولت ایران

دولت ایران اخیراً اعلام کرد به مزارع صنعتی این اجازه را می دهد تا به صورت قانونی در زمینه استخراج رمزارزها فعالیت داشته باشند

طبق قوانین قضایی ایران، تمامی فعالان حوزه رمزارزها موظف هستند اطلاعات هویتی و حوزه فعالیت خود را به صورت کامل در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.

این اطلاعات شامل وسعت مزرعه استخراج و داده های مرتبط با سخت افزارهای استخراج رمزارز می شود. دولت ایران در نظر دارد برای مقابله با قاچاق سخت افزارهای استخراج رمزارز به داخل کشور قوانین سفت و سختی در زمینه رمزارزها وضع کند.

استخراج کنندگان غیر قانونی رمزارز بین ۲ تا ۵ هزار دلار بابت هر دستگاه استخراج رمزارز جریمه می شوند. همچنین هر کس در حین استفاده از منابع انرژی صنعتی دستگیر شود، بیش از ۲۰ هزار دلار جریمه خواهد شد.

در ماه جولای ۲۰۱۹ دولت ایران فعالیت صنعتی استخراج کنندگان رمزارز را رسمی اعلام کرد و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰۰۰ مجوز به شرکت های فعال در حوزه استخراج رمزارزها اعطا شده است.

پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس؛ شبکه رمزارز که مورد پذیرش بانک های معتبر جهانی قرار دارد

پلتفرم کونوس در سال ۲۰۱۷ و با اخذ تمامی مجوزهای قانونی از اتحادیه اروپا فعالیت خود را در صنعت رمزارزها آغاز کرد. این پلتفرم نام آشنا به دلیل برخورداری از تیم حقوقی و قضایی مجرب در حیطه جزای بین الملل توانسته اعتماد سرمایه گذاران را از سراسر جهان به سمت درگاه های مالی خود جلب کند.

بیشتر بخوانید:

کونوس پلتفرم – پاسخگوی تمام نیازهای مالی آنلاین شما

مدیریت ارشد پلتفرم کونوس برای ارائه بهتر خدمات غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین انواع رمزارزهای پایدار را به کاربران خود معرفی کرده است. رمزارزهای پایدار پلتفرم کونوس مورد پذیرش بانک های معتبر جهانی قرار دارند، بنابراین کاربران و سرمایه گذاران می توانند با سهولت و اطمینان بیشتری در بستر شبکه بلاک چین پلتفرم کونوس سرمایه گذاری کنند.

قراردادهای هوشمند پلتفرم کونوس

قراردادهای هوشمند پلتفرم کونوس

قراردادهای هوشمند پلتفرم کونوس مبتنی بر سرویس کونوس اسکرو در بستر بلاک چین این شرکت در دسترس کاربران قرار دارد. سرویس کونوس اسکرو یک سیستم مالی مبتنی بر رمزارز است که در آن طرف ثالث مورد اعتماد، صحت پرداخت ها و تراکنش های مالی بین دو طرف یک قرارداد را تایید می کند.

در سیستم کونوس اسکرو مرجع قضایی منصوب از جانب پلتفرم کونوس به فرایند اجرایی قرارداد بین طرفین معامله نظارت می کند. به این صورت که طرفین معامله باید متناسب با مفاد قرارداد، تعهدات مالی خود را برآورده ساخته و وجوه مالی را به کیف پول چند امضایی کونوس واریز کنند.

کیف پول چند امضایی یک تکنولوژی امنیت سایبری پلتفرم کونوس است که مطابق آن، دارایی مالی طرفین معامله به صورت موقت و تا پیش از برآورده سازی تعهدات هر یک از آنها مطابق با مفاد قرارداد معاملاتی، نزد مرجع نظارتی مورد اعتماد کونوس نگهداری می شود. بنابراین کاربران می توانند اطمینان حاصل کنند که سرمایه آنها در یک بستر مطمئن ذخیره و نگهداری می شود.

تکنولوژی کیف پول چند امضایی مبتنی بر سیستم اسکرو کونوس

سپرهای فوق هوشمند امنیت سایبری در پلتفرم کونوس

تکنولوژی کیف پول چند امضایی مبتنی بر سیستم اسکرو کونوس و تکنولوژی احراز هویت بیومتریک از جمله تکنولوژی های امنیت سایبری پلتفرم کونوس محسوب می شوند که ضریب اطمینان و اعتماد شبکه های غیر متمرکز این پلتفرم نام آشنا را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند.

سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که نحوه پرداخت های الکترونیکی در بستر بلاک چین شبکه کونوس از بالاترین ضریب امنیت سایبری برخوردار است و پلتفرم کونوس با ایجاد سپرهای امنیتی فوق هوشمند عملاً امکان هرگونه عملیات خرابکارانه را در بستر شبکه های مالی خود از بین برده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی