مشاوران دولت چین پیشنهاد ایجاد ارز دیجیتال منطقه ای برای 4 کشور آسیایی ارائه کردند

178
مشاوران دولت چین پیشنهاد ایجاد استیبل کوین منطقه ای برای 4 کشور آسیایی ارائه کردند

مشاوران ارشد سیاسی دولت چین پیشنهاد کرده اند دولت این کشور یک ارز دیجیتال منطقه ای ایجاد کند که توسط 4 ارز قدرتمند آسیا پشتیبانی شود. ین ژاپن، وون کره، دلار هنگ کنگ و یوان چین، 4 ارز قدرتمند آسیا هستند. در این پیشنهاد به صورت مستقیم از رمزارز و بلاک چین حرفی زده نشده است اما از ارز به عنوان “استیبل کوین” یاد شده است. این اصطلاح برای رمزارزها به کار می رود و برای حفظ ارزش رمزارزها طراحی شده است. استیبل کوین ها توسط یک ارز ذخیره پشتیبانی می شوند.

بیشتر بخوانید: معرفی استیبل کوین های برتر و کاربردهای واقعی استیبل کوین

بانک مرکزی چین وظیفه نهادینه سازی و اجرای این پیشنهاد را بر عهده دارد. مطابق با سازمان بین الملل پول، ارزش پول هر کشور متناسب با وزن اقتصاد آن کشور تعیین می شود. پیشنهاد ارائه شده شبیه چشم انداز ابتدایی رمزارز رسمی شرکت فیسبوک، لیبرا است. (نهاد لیبرا اخیراً سرمایه گذاری شرکت سنگاپوری را قبول کرده است. این شرکت سنگاپوری اولین عضو خارجی لیبرا محسوب می شود.)

استیبل کوین پیشنهاد شده تسهیل کننده تجارت بین 4 کشور آسیایی

استیبل کوین پیشنهاد شده تسهیل کننده تجارت بین 4 کشور آسیایی

استیبل کوین پیشنهاد شده، تجارت بین 4 کشور آسیایی را تسهیل می کند. این استیبل کوین می تواند پیش زمینه مناسبی جهت برون رفت از بحران های پس کرونا محسوب شود. استیبل کوین پیشنهاد شده با ایجاد یک شبکه پرداخت آنلاین و کیف پول دیجیتال، مبادلات فرامرزی را تسهیل می کند.

این پیشنهاد در دو جلسه به مجلس ملی چین و قانونگذاران این کشور ارائه شد. مشاوران دولت چین به همراه بسیاری از سازمان ها و افراد مستقل چینی، پیوسته به دولت این کشور جهت تصمیم گیری های ملی کمک می کنند. این پیشنهادیه همچنین عنوان می کند چین با ایجاد یک جعبه شنی (سندباکس) در هنگ کنگ و ارتقای شبکه آن، خدمات پرداخت فرامرزی بین 4 کشور آسیایی را گسترده تر کند.

شرکت ها و بخش های خصوصی استیبل کوین را راه اندازی خواهند کرد و پروژه را با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های مالی ارتقا خواهند داد. کاربران تجاری می توانند سکه ها را در کیف پول های دیجیتال نگهداری کنند و از پس انداز ارز فیات در یک حساب مرکزی نیز برای پشتیبانی رمزارز خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: استیبل کوین چیست؟ هرآن‌چه باید درباره‌ ارز دیجیتال پایدار بدانید

سازمان عالی پول هونگ کنگ با ایجاد یک چارچوب نظارتی، معاملات استیبل کوین را تنظیم و بررسی می کند. این سازمان همچنین با پولشویی مقابله می کند و مدیریت ریسک پروژه را بر عهده دارد. استیبل کوین پیشنهاد شده پیش از ارز دیجیتال منطقه ای ملی چین راه اندازی می شود و می تواند مقدمه ای آزمایشی باشد برای راه اندازی هرچه مطمئن تر ارز دیجیتال منطقه ای ملی چین. در صورت راه اندازی، استیبل کوین می تواند به یوان متصل شود.

در این پیشنهادیه تاکید شده است هنگ کنگ مهم ترین دروازه اتصال چین به دیگر کشورهای آسیایی است. کمیسیون امنیت ملی هنگ کنگ با ایجاد یک سیستم اعتباردهی، معاملات مربوط به دارایی های مجازی را بررسی و بر پلتفرم های معاملاتی نظارت می کند. در سال 2017 نیز کشور چین تلاش های زیادی صورت داد تا زیرساخت های مالی بین مراکز تجاری خود و هنگ کنگ را تقویت کند. در این مدت شبکه های بانکی و مالی گسترده ای در هنگ کنگ ایجاد شده است. چین از هنگ کنگ به عنوان پل رابط خود با دیگر کشورهای آسیایی استفاده می کند.

استیبل کوین در پلتفرم کونوس

استیبل کوین در پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس یکی از شناخته شده ترین پلتفرم های رمزارز است. علیرغم وجود عدم ثبات در قیمت و ارزش رمزارزها، پلتفرم کونوس با بهره گیری از تکنولوژی بلاک چین اقدام به ایجاد استیبل کوین در میان رمزارزهای خود کرده است و ثبات را برای کاربران به ارمغان آورده است.

در پلتفرم کونوس انواع مختلف استیبل کوین ها به کاربر ارائه می شود. اکثر کاربران از رمزارزهای پیشین ناراضی بودند، به این دلیل که ثبات کافی را نداشته و تعیین ارزش آنها همواره به روشی بی‎ثبات صورت می گرفت.

چیزی که کونوس را از دیگر سرویس دهندگان رمزارزها متمایز می کند این است که کونوس ثبات را به دارایی های رمزارزی شما عرضه می دارد. کونوس نهایت تلاش خود را کرده تا قیمت ها را ثابت نگه داشته و از طریق این پلتفرم رمزارزهایی با ثبات ارائه دهد. شما همچنین می توانید از رمزارز کونوس ایکس برای انتقال پول و انجام معاملات استفاده کنید. 

به نظر شما ارزهای پایدار یا استیبل کوین ها می توانند به بازار رمزارزها ثبات و پایداری لازم را عرضه کنند؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.  

استیبل کوین های کونوس

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی