معاملات گسترده رمزارز بین آمریکای لاتین و آسیا

67

به گزارش منابع پژوهشی، سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار معامله رمزارز به ارزش بالغ بر ۱ بیلیون دلار بین آمریکای لاتین و آسیا صورت گرفته است. شرکت های آمریکای لاتین در سال های اخیر از رمزارزها و صنعت اقتصاد غیر متمرکز به عنوان جایگزینی برای سیستم های بانکداری سنتی استفاده می کنند.

استفاده از رمزارزها در آمریکای لاتین از سال ۲۰۱۹ به این سو رشد چشمگیری داشته است

به گزارش مراکز پژوهشی و به استناد آمارهای منتشر شده، استفاده از رمزارزها برای انجام معاملات تجاری فرامرزی در منطقه آمریکای لاتین، از سال ۲۰۱۹ به این سو رشد چشمگیری داشته است. بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند شکاف های موجود در سیستم بانکداری سنتی و انحصارگرایی نهادهای سیاسی در مراکز تجاری و مالی از عمده ترین دلایل گرایش بازار سرمایه به سمت صنعت رمزارزها می باشد.

آسیای شرقی از لحاظ حجم معاملات رمزارز، بیشترین تبادل مالی را با منطقه آمریکای لاتین دارد

گزارش های آماری نشان می دهند اروپای غربی و آمریکای شمالی بیشترین میزان تبادل و ارسال پول فیات به منطقه آمریکای لاتین را در اختیار دارند در صورتی که آسیای شرقی از لحاظ حجم معاملات رمزارز، بیشترین تبادل مالی را با منطقه آمریکای لاتین داشته است.

استفاده از صرافی های غیر متمرکز در ونزوئلا، برزیل، آرژانتین، و پاراگوئه در سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته است و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین با ایجاد یک نظام اقتصادی غیر متمرکز، نقش بسزایی در نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها در سطوح کلان ملی و بین المللی ایفا کرده اند.

در کشور پاراگوئه استفاده از سیستم بانکداری سنتی بسیار طاقت فرسا و زمانبر است. در این کشور بانک ها از ترس پولشویی و کلاهبرداری های مالی با شرکت های تجاری و تکنولوژی همکاری نمی کنند.

تناقض های بنیادین نظام بانکداری سنتی در آمریکای لاتین مسیر را برای نهادینه سازی گسترده رمزارزها هموار می کند

در آمریکای لاتین بسیاری از شهروندان نمی توانند حساب بانکی مخصوص به خود داشته باشند. همین موضوع باعث شده است شهروندان در این منطقه به صورت گسترده از رمزارزها به عنوان یک سیستم اقتصادی و مالی استفاده کنند.

در آرژانتین نیز استفاده از رمزارزها در بازار سرمایه داخلی و سیستم های پرداخت مالی با استقبال گسترده شهروندان این کشور روبرو شده است. فعالیت های مرتبط با صنعت غیر متمرکز رمزارزها در کشور آرژانتین طی سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی