یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵:۵۷

معاون رئیس جمهور چین،اقتصاد جهان در رکود بزرگی قرار دارد

صنعت امور مالی قلب اقتصاد مدرن است

وانگ کیشان، معاون رئیس جمهور چین در سخنرانی خود در اجلاس شانگهای گفت همه گیری ویروس کرونا باعث شده است معادلات بین المللی در سطوح کلان اقتصادی دستخوش تغییر شود. کیشان گفت ویروس کرونا باعث شده است نهادهای فناوری، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشورهای جهان خود را با شرایط جدید منطبق کنند.

جهان وارد دوره ای آشفته از تغییرات ناگهانی شده است

معاون رئیس جمهور چین اعتقاد دارد نظام اقتصادی جهان در یک دوره رکود بزرگ قرار دارد و جهانی سازی مفهوم سرمایه در مسیر خود با چالش های بزرگی روبرو شده است. وانگ کیشان معتقد است جهان در حال حاضر وارد دوره ای آشفته از تغییرات ناگهانی شده است.

وانگ کیشان در ادامه گفت چین در نظر دارد در راستای پیشرفت و ارتقای سطوح کیفی خدمات خود، “الگوی توسعه” جدیدی را طراحی کند. به گفته معاون رئیس جمهور چین، “الگوی توسعه” سه محور اساسی دارد. این سه محور عبارتند از؛ سازگاری با تغییرات ناگهانی، تغییر استراتژی های نوین، و ایجاد اصلاحات بنیادی و گشایش اقتصادی.

فناوری های نوین مانند تکنولوژی بلاک چین موفقیت های چشمگیری بدست آورده اند

کیشان در ادامه به صنعت امور مالی اشاره کرد و گفت امور مالی قلب اقتصاد مدرن است. وانگ کیشان به نوآوری های جدید در صنعت امور مالی نیز اشاره کرد و گفت فناوری های جدید مانند تکنولوژی بلاک چین نه تنها بازدهی سیستم های سنتی را ارتقا داده اند بلکه در ایجاد یک نظام منسجم اقتصادی که خارج از دایره اثرگذاری مراجع ثالث و نهادهای متمرکز قرار دارد، موفقیت های چشمگیری بدست آورده اند.

سخنان معاون رئیس جمهور چین در زمانی گفته می شود که اخیراً صنعت امور مالی غیر متمرکز و به ویژه رمزارزها و نهادهای بلاک چین به دلیل قوانین نظارتی نهادهای متمرکز به شدت تحت فشار هستند. چین در سال های گذشته همواره نظارت های سفت و سختی بر بازارهای رمزارز داشته است. در آمریکا نیز سازمان بورس و اوراق بهادار با هم افزایی دیگر نهادهای متمرکز مانند وزارت دادگستری این کشور، قوانین نظارتی جدیدی را در ارتباط با فعالیت نهادهای رمزارز تصویب کرده اند.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...