مقامات چینی می گویند بیت کوین بین ۱۰ رمزارز برتر دنیا قرار ندارد

504
مقامات چینی

طبق آخرین شاخص مقامات در ارزیابی مرکز اطلاعات و توسعه صنعتی چین، بیت کوین در رده ۱۲ برترین رمزارزهای دنیا قرار گرفته است.

در این فهرست ۳۷ رمزارز شناخته شده جهان بر اساس برتری شاخص های فنی رتبه بندی شده اند. در این رتبه بندی، رمزارز بیت کوین که اولین رمزارز جهان شبکه های غیرمتمرکز محسوب می شود با ۱۰۶.۲ امتیاز در رتبه ۱۲ قرار گرفته است.

رتبه رمزارزها در این فهرست بر اساس ویژگی هایی نظیر امنیت، تکنولوژی پایه، قابلیت اجرا، نوع عملکرد، خلاقیت و غیرمتمرکز بودن، سنجیده شده است.

در رتبه نخست این فهرست رمزارز EOS با ۱۵۶.۱ امتیاز قرار دارد. رمزارز TRON با ۱۳۸.۴۳ امتیاز در رتبه دوم و رمزارز اتریوم با ۱۳۶.۴ امتیاز در رتبه سوم این فهرست قرار دارند.

رمزارز EOS در زمینه قابلیت اجرا امتیاز ۲۰.۴ و در زمینه خلاقیت امتیاز ۲۴.۷ را بدست آورده است. رمزارز TRON که در رتبه دوم این فهرست دیده می شود در زمینه قابلیت اجرا امتیاز ۲۸.۴ و در زمینه خلاقیت نیز امتیاز ۱۵.۵ را بدست آورده است.

بیت کوین

بیت کوین از رتبه ۱۷ در گزارش پیشین این مرکز به رتبه ۱۲ صعود کرده است

نکته جالب توجه این است که در گزارش پیشین این مرکز، بیت کوین در رتبه ۱۷ قرار داشت. در این شاخص بیت کوین در زمینه قابلیت اجرا امتیاز ۱۹.۹ و در زمینه خلاقیت و نوآوری نمره ۴۳ را کسب کرده بود.

در این رتبه بندی رمزارز IOST با ۱۳۰.۳امتیاز در رتبه چهارم و رمزارز LSK با ۱۱۹.۳ امتیاز در رتبه پنجم قرار دارند. نکته قابل تامل این فهرست قرار گرفتن رمزارز XRP با تنها ۱۰۵ امتیاز در رتبه ۱۴ است.

رمزارز ترون

رمزارز ترون علیرغم رابطه پُرتنش با مقامات چینی کماکان پیشرو دنیا رمزارزها است

جاستین سان، مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار رمزارز ترون اخیراً اعلام کرده است مقامات چینی نسبت به جایگاه قانونی این پلتفرم دچار شک و ابهام شده اند و همین موضوع باعث شده است در چند روز اخیر رابطه پُرتنشی میان جاستین سان و مقامات بلندپایه چین ایجاد شود.

در سال ۲۰۱۹ پلیس چین به دلیل برخی تخلفات امنیتی، دفتر مرکزی رمزارز ترون در پکن را محاصره کرد. برخی خبرگزاری ها در آن زمان ادعا کردند پلیس با زور وارد دفتر مرکزی ترون شده است اما جاستین سان این موضوع را همیشه تکذیب کرده است.

با اینکه شاهد هستیم رمزارز بیت کوین بزرگترین بازار مالی و بزرگترین حجم معاملات جهانی را به خود اختصاص داده است، با این اوصاف توسط مقامات چینی در میان ده رمزارز برتر جهان قرار نگرفته است. شما دلیل این موضوع را چه چیزی می دانید؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی