مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳:۳۴

نتایج انتخابات آمریکا در بستر بلاک چین منتشر می شود

اورپدیا (Everpedia) که یک دانش نامه مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است با هم افزایی گروه خبری اسوشیتد پرس (Associated Press) در نظر دارند نتایج انتخابات پیش رو ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر را به صورت غیر متمرکز در بستر بلاک چین نوزیع و منتشر کنند.

اسوشیتد پرس همواره مسئولیت شمارش آرا و معرفی برنده انتخابات را بر عهده داشته است. در طول تاریخ، تمامی آرای شهروندان آمریکایی توسط این نهاد خبری مورد نظارت قرار می گرفته است.

توزیع و انتشار آرا در بستر بلاک چین نه تنها امنیت انتخابات را افزایش می دهد بلکه به ارتقای شفافیت فرایندهای انتخاباتی نیز کمک شایان توجهی خواهد کرد

اسوشیتد پرس در اقدامی قابل توجه و با همکاری دانش نامه اورپیدیا در نظر دارد نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در بستر بلاک چین منتشر کند. توزیع و انتشار آرا در بستر بلاک چین نه تنها امنیت انتخابات را افزایش می دهد بلکه به ارتقای شفافیت فرایندهای انتخاباتی نیز کمک شایان توجهی خواهد کرد.

روند ذخیره اطلاعات در بستر بلاک چین به این صورت است که داده های مرتبط با آرای شهروندان به صورت غیر متمرکز و رمزگذاری شده در زنجیره های بلوکی ذخیره سازی می شود. دانش نامه اورپدیا نیز با تبادل غیر متمرکز داده های انتخاباتی بین گروه های مختلف خبری و دیگر نهادهای سیاسی، امکان دستبرد در پایگاه های داده را عملاً از بین می برد.

با ذخیره سازی اطلاعات مرتبط با فرایندهای انتخاباتی در بستر شبکه بلاک چین، تمامی جناح های سیاسی می توانند اطمینان حاصل کنند که نتایج انتخابات به صورت دقیق و بدون دخالت مراجع ثالث منتشر می شود.

پایگاه خبری اسوشیتد پرس پیش از این سابقه همکاری کوتاه مدتی با گروه ژورنالیستی سیویل (Civil) داشته است. گروه ژورنالیستی سیویل یک پایگاه خبری غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که اطلاعات و داده های خبری را به صورت غیر متمرکز در بستر بلاک چین نشر و توزیع می کند.

نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در روندهای انتخابات سیاسی می تواند نقطه عطفی برای گشایش اختلافات حزبی و از میان برداشتن منازعات بر سر قدرت باشد

 

تکنولوژی بلاک چین با افزودن یک لایه امنیتی فوق هوشمند به فرایندهای انتخاباتی، شفافیت روند انتشار نتایج و معرفی برنده انتخابات را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در روندهای انتخابات سیاسی می تواند نقطه عطفی برای گشایش اختلافات حزبی و از میان برداشتن منازعات بر سر قدرت باشد. تکنولوژی بلاک چین به صورت غیر متمرکز بر فرایندهای انتخاباتی نظارت می کند، بنابراین این تکنولوژی نوظهور تحت سلطه هیچ یک از گروه های سیاسی و نهادهای متمرکز قدرت قرار نخواهد گرفت.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: