مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۸:۱۸

نوسانات بازار طلا همچنان پایدار است

قیمت طلای جهانی امروز ۲۰ آبان ماه با روندی کاهشی، به مبلغ ۱۸۸۱/۹۶ رسید.

این در حالی است که میانگین قیمت طلا در روز گذشته ۱۹۲۳/۷۱ بوده است. تاثیر بی وقفه کرونا بر اقتصاد جهان، باعث شده سرمایه داران این حوزه پیش بینی کنند که نرخ پایین بهره و تضعیف دلار همچنان تداوم داشته باشد و همین موضوع مسئله ورود به بازار طلا و خرید طلا را همچنان بالا نگه داشته و روندی افزایشی داشته باشد.

اما نرخ طلا در بازار ایران امروز ۲۰ آبان ماه، دوباره با نوساناتی همراه بوده است.

نرخ سکه طرح قدیم در بازار ایران به مبلغ ۱۲ میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسید. این در حالی است که این مبلغ در روز گذشته به طور میانگین ۱۲میلیون و ۹۸۰هزار تومان بوده است و نسبت به روز گذشته تقریبا با کاهش ۱۸۰هزار تومانی همراه بوده است.

سکه طرح جدید نیز با مبلغ ۱۳میلیون و ۳۰۰هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. این مبلغ به طور میانگین در روز گذشته ۱۳میلیون و ۴۰۰هزار تومان بوده است و نسبت به دیروز با کاهشی ۱۰۰هزار تومانی مواجه شده است.
قیمت نیم سکه در بازار امروز به مبلغ ۷میلیون و ۲۰۰هزار تومان رسید. این در حالی است که این مبلغ به طور میانگین در معاملات روز گذشته حدود ۷میلیون و ۲۷۰هزار تومان بود و تقریبا با کاهشی ۷۰ هزار تومانی همراه شده است.

اما قیمت ربع سکه امروز ۲۰ آبان ماه در بازار ایران برخلاف روز گذشته روندی افزایشی داشته است،در حالی که در معادلات دیروز به طور میانگین ربع سکه با مبلغ ۴ میلیون و ۹۳هزار تومان مورد معامله شده بود امروز با افزایشی ۶۶هزار تومانی همراه شد و به مبلغ ۵میلیون تومان رسید.

به گفته کارشناسان این حوزه نوسانات در بازار طلای ایران تا پایان این هفته با نوساناتی همراه خواهد بود. اما به طور کلی پیش بینی قیمتی ثابت در حال حاضر تقریبا کمی بعید به نظر می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.