هزارتوی کلاهبرداران رمزارز در چین ؛ کلاهبرداران در دام یکدیگر

208
هزارتوی کلاهبرداری رمزارز در چین

گروهی از کلاهبرداران رمزارز در چین پس از اینکه خود در دام دیگر کلاهبرداران گرفتار شده بودند و سرمایه خود را از دست رفته می دیدند، با طرح نقشه اخاذی رمزارز سعی داشتند گروهی دیگر از کلاهبرداران را فریب دهند. این افراد در نهایت توسط پلیس مرکزی این کشور شناسایی و دستگیر شدند.

طبق گزارش مراجع قضایی، یک سرمایه گذار چینی به نام یانگ بیش از ۱۰۰ هزار یوان (معادل ۱۴ هزار دلار) خود را در یک طرح کلاهبرداری رمزارز از دست می دهد. او تصمیم می گیرد برای بازپس گیری پول خود و انتقام از دیگر کلاهبرداران رمزارز در چین ، یک طرح کلاهبرداری دیگر را برنامه ریزی کند.

هزارتوی کلاهبرداری رمزارز

یانگ با کمک دو سرمایه گذار دیگر که آنها نیز قربانی کلاهبرداری های رمزارز بودند یک اپلیکیشن کلاهبرداری و توکن تقلبی ایجاد می کند. آنها طی مدت فعالیت خود بیش از ۳۰۰ هزار یوان (معادل ۴۳ هزار دلار) کلاهبرداری می کنند تا اینکه محل اختفای آنها توسط پلیس شناسایی می شود.

در چین و با آغاز پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور، پروژه های کلاهبرداری رمزارز به شدت افزایش یافته است. اگرچه بانک مرکزی چین هنوز زمان قطعی برای صدور ارز دیجیتال خود را اعلام نکرده است، با این اوصاف مقامات ارشد اجرایی چین از شدت گرفتن کلاهبرداری های رمزارز ابراز نگرانی کرده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی