هشدار مایکروسافت به دارندگان ارزهای دیجیتال

91

هجوم هکرها و بدافزارها به دارندگان رمزارزهای دیجیتال باعث شده است که برخی از شرکتهای بزرگ از جمله مایکروسافت در این باره به کاربران ویندوز هشدار بدهند. بازار پرسود و جذاب ارزهای دیجیتال در سالهای اخیر علاوه بر جذب کاربران موجب جلب توجه عده ای از خلافکاران عرضه دیجیتال شده است.

مرکز اطلاعات امنیتی مایکروسافت طی توییتی به دارندگان رمزارزهای دیجیتال و همچنین کاربران ویندوز درباره بدافزار جدید هکرها هشدار داد. مایکروسافت اعلام کرد افرادی که سرمایه رمزارز در اختیار دارند باید از امنیت سایبری دارایی های خود اطمینان حاصل کنند.

به گفته منابع اطلاعاتی مایکروسافت، بدافزار جدید با نام آنوبیس (Anubis)، اطلاعات محرمانه کارت های اعتباری و کلیدهای خصوصی کیف پول های کاربران را به سرقت می برد. این بدافزار در ابتدا توسط بازوی اطلاعاتی مایکروسافت در فضای دارک وب کشف و شناسایی شد. بدافزار آنوبیس با بدافزار دیگری که گوشی های هوشمند اندروید را مورد هدف قرار داده، هم نام است.

بدافزار آنوبیس اطلاعات محرمانه کاربران را به سرقت می برد

به گفته مقامات مایکروسافت، بدافزار آنوبیس تحت کنترل قرار دارد و فعلاً آسیب گسترده ای به زیرساخت های فنی و مالی وارد نکرده است. برخی از وب سایت های تقلبی مردم را به دانلود و نصب بدافزار نفوذی آنوبیس ترغیب می کنند. این نرم افزار سپس اطلاعات محرمانه کاربران نظیر شماره حساب بانکی و کلیدهای خصوصی کیف پول آنها را به سرقت می برد و به صورت پنهان این اطلاعات را به دست هکرها و مجرمان سایبری می رساند.

مرکز اطلاعاتی مایکروسافت اعلام کرد به دقت فعالیت بدافزار آنوبیس را رصد خواهد کرد. مایکروسافت اعلام کرد تنها راه اجتناب از دانلود و نصب بدافزار آنوبیس این است که کاربران بر روی لینک هیچ یک از ایمیل های مشکوک و آلوده به ویروس کلیک نکنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی