یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵:۴۵

هفته پرنوسان بازارهای کشور

 1. بازارهای اقتصادی کشور در هفته منتهی به دوم آبان ماه با نوساناتی جدی همراه شد و شاهد کاهش قیمت های ارز و شاخص بورس در این هفته بودیم.
  در این هفته پدیده ای که بازارها را به شدت تحت تاثیر قرار داد این بود که نوسان گیری و فعالایت سفته بازار در بازار افزایش یافت.
  از این رو بازارها با نوسان همراه بودند و عاملی که این نوسان را تشدید کرد، نزدیک شدن به انتخابات آمریکا بود که بازارهای ایران و جهان را تحت تاثیر قرار داد.
  شاخص کل بورس در معاملات پایانی هفته منتهی به دوم آبان به عدد یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۸۶ واحد رسید که نشان از افت ۱۴۸ هزار و ۳۴۷ واحدی دارد. این میزان کاهش برابر با ۹.۵ درصد شاخص کل بورس است.
  گفتنی است که شاخص کل بورس در پایان هفته پیش تر به یک میلیون و ۵۶۰ هزار و ۶۳۳ واحد بود.
  شاخص کل هم وزن نیز در طول این هفته به عدد ۳۹۳ هزار و ۸۶۳ واحدی رسید که نشان از کاهش ۱۸ هزار و ۴۳ واحدی برابر با ۴.۳ درصد دارد.
  این در حالی است که بازار در این هفته یک بار نوسانی به سمت مثبت داشت و با این وجود به دلیل افزایش فشار عرضه نتوانست روندی صعودی را ادامه دهد.
  مهم ترین دلیلی که می تواند بازار را در این روزها به سمت منفی سوق داد، این بود که مقدار قابل توجهی از نقدینگی بازار به دلیل افزایش ریسک در بازار بود؛ چرا که به انتخابات آمریکا نزدیک می شویم.
  بازار ارز نیز در هفته گذشته با کاهش رو به رو شد و نکته جالب معاملات این هفته این بود که شاهد تزریق قابل توجه ارز توسط بانک مرکزی و همچنین افزایش اختلاف قیمت خرید و فروش بود که نشان از نوسان گیری فعالان بزرگ بازار دارد.
  نرخ خرید دلار در معاملات پایانی هفته منتهی به دوم آبان به ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید که نشان از کاهش ۴۱۰۰ تومانی دارد.
  نرخ فروش دلار آمریکا نیز در صرافی ملی با ۲۳۲۰ تومان کاهش به ۲۹ هزار و ۳۸۰ تومان رسید.
  نرخ خرید یورو نیز با ۴۲۸۰ تومان کاهش به ۳۰ هزار و ۸۷۰ تومان رسید و نرخ فروش این ارز نیز با ۲۵۰۰ تومان افت به ۳۴ هزار و ۷۵۰ تومان رسید.
  این در حالی است که بازار به دلیل عرضه نقدی دلار توسط بانک مرکزی با نوساناتی شدید همراه شد و در میانه های هفته شاهد آن بودیم که نرخ ارز در بازار آزاد به حدود ۲۵ هزار تومان نیز رسیده بود.
  با این وجود این کاهش قیمت ها که بیشتر به دلیل خروج نقدینگی از بازار به دلیل نزدیک شدن به انتخابات آمریکا رخ داده بود، نتوانست ادامه دار باشد و در روزهای پایانی هفته شاهد افزایش دوباره قیمت ها بودیم.
  سکه امامی نیز در پایان هفته منتهی به دوم آبان به ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید که کاهشی برابر با یک و نیم میلیون تومان را نشان می دهد.
  هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۱۳۰ هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۳۴۲ هزار تومان رسید.
  بازارها در این هفته با کاهش همراه شدند، اما هنوز نمی توان به این کاهش ها اعتماد کرد؛ چرا که بازار همچنان در انتظار دیدن نتایج انتخابات آمریکا است و در بسیاری از بازار ها با خروج نقدینگی همراه شده است.
  معامله گران تلاش دارند که سرمایه های خود را به دلیل افزایش عدم قطعیت در بازار و ناتوانی در پیش بینی نقد کنند و پس از مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا اقدام به خرید دوباره کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...