هکرها بزرگترین بانک شیلی را مسدود کردند

25

هکرهای سایبری با استفاده از باج افزارهای آلوده به ویروس، بزرگترین بانک شیلی را مسدود کردند. در روز دوشنبه هفته جاری، بانک استادو شیلی مجبور شد تمامی فعالیت های خود را به دلیل حمله هکرها متوقف کند. مقامات ارشد بانک استادو اعلام کردند اطلاعات طبقه بندی شده این بانک توسط باج خوهان سایبری به سرقت رفته است.

به گفته مقام ارشد اجرایی بانک استادو شیلی، حساب های مالی کاربران به واسط این حادثه مورد دستبرد هکرها قرار نگرفته و پول شهروندان در امنیت کامل قرار دارد.

دسته تبهکاران سایبری شیلی با استفاده از باج افزار رویل، اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده بانک را به سرقت برده اند. طی این حمله سایبری، هکرها و تبهکاران ابتدا یک فایل خصوصی آلوده به ویروس را به صفحه شخصی یکی از کارمندان سایت ارسال می کنند. این کارمند نیز بدون در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی، فایل آلوده را باز می کند و به این ترتیب کل سیستم مالی بانک آلوده و حساب های بانکی نیز مسدود می شود.

پس از این حادثه پلیس امنیت سایبری شیلی بلافاصله وارد عمل شد و به تمام شعب بانکی این کشور نسبت به حملات باج خواهانه هشدار داد.

حساب های مالی بسیاری از شهروندان بلوکه شده است

در روز دوشنبه اعلام شد فعالیت عادی بانک استادو شیلی امکان پذیر نیست و آسیب های وارد شده به بخش های مالی و اطلاعاتی این بانک باعث شده است حساب های کاربری بسیاری از شهروندان بلوکه شود.

باج افزار رویل در زیرشبکه های دارک وب به صورت غیر قانونی خرید و فروش می شود. اطلاعات دزدیده شده از طریق باج افزار رویل در شبکه های غیر قانونی به مزایده گذاشته می شود.

در ماه جون سال جاری نیز دو شرکت بزرگ حقوقی ایالات متحده آمریکا توسط باج افزارها مورد حمله سایبری قرار گرفتند. حجم انبوه اطلاعات حقوقی و قضایی این دو شرکت آمریکایی پس از مدت کوتاهی در بستر دارک وب به مزایده گذاشته شد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی