حمله هکرها با استفاده از ابرکامپیوترها

4077
هکرها از ابر کامپیوترها استفاده می کنند تا رمزارز استخراج کنند

هکرها از ابرکامپیوترها استفاده می کنند تا رمزارز استخراج کنند

هکرها در سراسر اروپا با استفاده از ابرکامپیوترها در صدد هستند تا منابع رمزارز را استخراج کنند. در هفته گذشته هکرها به چندین پایگاه ابر کامپیوتری در اروپا حمله کرده اند. هدف آنها از این حملات  دسترسی به منابع رمزارز بوده است. بسیاری از پایگاه های کامپیوتری اروپا مجبور شده اند تا مدتی برای انجام تحقیقات و پژوهش های بیشتر، مراکز خود را تعطیل کنند. آلمان، انگلستان، سوئیس و اسپانیا از جمله کشورهای اروپایی بودند که حملات هکرها در آنها گزارش شده است.

بسیاری از پایگاه های کامپیوتری اروپا مجبور شده اند تا مدتی برای انجام تحقیقات و پژوهش های بیشتر، مراکز خود را تعطیل کنند. آلمان، انگلستان، سوئیس و اسپانیا از جمله کشورهای اروپایی بودند که حمله هکرها در آنها گزارش شده است.

دانشگاه ها قربانیان اصلی هستند

دانشگاه ها قربانیان اصلی هستند

اکثر قریب به اتفاق هکرها، دانشگاه های اروپایی را هدف قرار داده اند. در روز دوشنبه، دانشگاه ادینبورگ که از ابرکامپیوتر آرچر استفاده می کند، اولین حمله هکرها را گزارش داد. دانشگاه های بزرگ آلمانی نیز در همین روز گزارش های مشابهی درباره حمله هکرها به پایگاه های کامپیوتری خود ارائه کردند.

در اواخر هفته گذشته نیز در کشورهای آلمان، اسپانیا و سوئیس، هکرها و بدافزارهای امنیتی، بسیاری از نهادها و پایگاه های کامپیوتری را مورد حملات خود قرار دادند. ابر مرکز کامپیوتری در لایبنیتس آلمان که زیر نظر آکادمی علوم باوارین فعالیت می کند، نهاد تحقیقاتی پژوهشی ژولیخ آلمان، دانشکده فیزیک دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در شهر مونیخ آلمان، و مرکز علوم کامپیوتری سوئیس و آلمان و دیگر مراکز تحقیقاتی در اروپا، گزارش هایی مبنی بر حمله هکرها ارائه کرده اند.

هدف هکرها استخراج رمزارز بوده است

هدف هکرها استخراج رمزارز بوده است

نمونه ای از بدافزارها که توسط تیم تحقیقاتی امنیت کامپیوترها منتشر شد، توسط یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی مورد بررسی و پژوهش قرار گرفت. تیم تحقیقاتی امنیت کامپیوترها یک نهاد اروپایی است که بر روی ابر کامپیوترها در سراسر اروپا تحقیق و پژوهش می کند.

شرکت آمریکایی طی پژوهش های خود اعلام کرد، هکرها قصد داشتند با ربودن پوسته امنیتی (SSH) اعضای دانشگاه ها در کانادا، چین و لهستان، به ابر کامپیوترها و شبکه های رایانه ای دسترسی پیدا کنند. پوسته امنیتی یک پروتکل شبکه ای رمزنگاری شده است که این امکان را فراهم می کند خدمات شبکه ای به صورت مطمئن و با حفظ موازین امنیتی، روی یک شبکه غیر ایمن فعالیت کنند.

بر اساس گزارش های ارائه شده توسط سازمان های امنیتی و مراکز ارزهای دیجیتال، دانشگاه ها دومین استخراج کنندگان ارز دیجیتال در صنعت رمزارزها محسوب می شوند.

اخبار رمزارز و بلاک چین | سکه نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی