آیا چین واکسن کرونا را ساخته است؟

343

شرکت (Sinovac Biotech Ltd) چین در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد واکسن کرونای تولیدی این شرکت وارد مرحله آزمایش بالینی شده است. این شرکت چینی یکی از کمپانی های پیشرو در زمینه تولید داروهای بیولوژیک است. این واکسن توسط سازمان ملی تولید داروهای پزشکی چین مورد تایید قرار گرفته است و در روز ۱۰ آگوست این واکسن به صورت بالینی روی کودکان و نوجوانان چینی آزمایش شد.

مرحله کنترل شده آزمایش بالینی واکسن کرونا روی کودکان و نوجوانان چینی در تاریخ ۱۱ سپتامبر توسط کمیته اخلاق این کشور مورد تایید قرار گرفت و در مرحله بالینی افراد تحت آزمایش در دو نوبت و با فاصله ۲۸ روزه، دوزهای پایین و متوسط واکسن را دریافت کردند.

شرکت چینی سینواک به دلیل همه گیری گسترده بیماری کرونا روند تولید واکسن خود را سرعت بخشیده است. در ماه های گذشته آزمایش بالینی واکسن کرونا روی بزرگسالان (۱۸ تا ۵۹ سال) و داوطلبان مسن (۶۰ سال به بالا) در استان های مختلف چین انجام شده است. گزارش های میدانی نشان می دهد افراد دریافت کننده واکسن مقاومت خوبی در برابر کرونا از خود نشان داده اند و تا کنون گزارشی بابت آثار سوء ناشی از تزریق واکسن ارائه نشده است.

شرکت چینی سینواک یکی از بزرگترین کمپانی های تولید داروهای بیولوژیک در کشور چین است که به صورت ویژه روی پژوهش، توسعه، تولید و تجاری سازی واکسن ها برای مقابله با بیماری های واگیردار فعالیت می کند. این شرکت چینی تا کنون واکسن های مختلفی را تولید و وارد مرحله آزمایش بالینی کرده است. از جمله واکسن های تولیدی توسط این شرکت چینی می توان به واکسن آنفولانزای فصلی و واکسن هپاتیت آ و ب اشاره کرد. واکسن هپاتیت آ که توسط این شرکت چینی تولید شده است، در سال ۲۰۱۶ توسط سازمان بین المللی بهداشت مورد ارزیابی و تایید قرار گرفت. این شرکت چینی در زمینه تولید واکسن فلج اطفال و سارس نیز فعالیت های چشمگیری داشته است.

قرار است شرکت سینواک واکسن های کرونای تولید شده را به صورت ویژه در اختیار شهروندان چینی قرار دهد. این شرکت چینی در نظر دارد در صورت امکان و با تجاری سازی و ایجاد بازارهای موازی، واکسن کرونا را به دیگر کشورهای جهان نیز ارسال کند. شرکت سینواک محصولات دارویی خود را در بیش از ۳۰ کشور در سراسر جهان به ثبت رسانده است.

منبع: pipelinereview.com

 

پلتفرم کونوس; شبکه جامع ذخیره غیرمتمرکز اطلاعات در بستر بلاکچین

پلتفرم کونوس به عنوان یک شبکه جامع خدمات رمزارز و تکنولوژی بلاکچین از سال ۲۰۱۷ و با اخذ تمامی مجوزهای قضایی از اتحادیه اروپا، فعالیت خود را در صنعت امور مالی غیرمتمرکز آغاز کرد.
شرکت های دارویی که در زمینه تولید واکسن کرونا پژوهش های جامع خود را به مرحله آزمایش بالینی رسانده اند می توانند با بهره گرفتن از امکانات “بستر ذخیره داده” پلتفرم کونوس نسبت به حریم امنیتی اطلاعات پزشکی خود اطمینان حاصل کنند.
به این ترتیب شرکت های دارویی و نهادهای پزشکی می توانند با ذخیره امن اطلاعات پژوهشی خود در بستر شبکه بلاک چین پلتفرم کونوس، از مالکیت فکری دستاوردهای درمانی خود محافظت کنند و همچنین امکان رهگیری محل داروها و واکسن وجود داشته و باعث میشود امکان سواستفاده و تخلف به حداقل ممکن برسد و تمام فرآیند انتقال واکسن تا تحویل و نحوه توزیع ان در بلاکچین کونوس ثبت شود.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی