واکسن کرونا ساخت چین برای استفاده نظامی مورد تایید ارتش این کشور قرار گرفت؟

276

به گزارش رویترز، بازوی تحقیقاتی ارتش چین واکسن کرونا ساخت شرکت دارویی (CanSino Biologics) را مورد تایید قرار داده است. این واکسن کرونا یکی از ۸ واکسن مورد تایید دولت چین است. به گزارش این شرکت دارویی، مراحله آزمایش بالینی این واکسن با موفقیت انجام شده است و گزارش های پزشکی نشان می دهد افراد دریافت کننده واکسن در برابر ویروس کرونا مقاومت نشان داده اند.

این واکسن که با نام تجاری (Ad5-nCoV) شناخته می شود برای آزمایش بالینی روی انسان ها از وزارت بهداشت و درمان کانادا نیز مجوز دریافت کرده است.

ارتش چین در ماه جون برای دوره یک ساله تزریق این واکسن به کادر نظامی خود را مورد تایید قرار داده است. بازوی تحقیقاتی ارتش چین در بیانیه اخیر خود اعلام کرده این واکسن تنها برای استفاده نظامی تولید شده است و بدون تایید وزارت پشتیبانی لجستیک و دولت مرکزی این کشور استفاده های دیگر از این واکسن ممنوع است.

پیش از این دولت مرکزی چین دو واکسن احتمالی کرونا را وارد مرحله آزمایش بالینی کرده بود. این دو واکسن به صورت ویژه برای کارمندان آژانس های دولتی چین که به کشورهای خارجی سفر می کنند تجویز شده بود.

نتایج فاز اول و دوم آزمایش بالینی واکسن (Ad5-nCoV) نشان می دهد افرادی که دوز مشخصی از این واکسن را دریافت کرده اند در برابر ویروس کرونا مقاومت خوبی از خود نشان داده اند. بیماری کرونا تا کنون باعث مرگ بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان شده است.

تا کنون شرکت های بزرگ دارویی در سراسر جهان تحقیقات و پژوهش های خود را برای تولید واکسن کرونا شروع کرده اند. با اینکه بیش از ده واکسن احتمالی کرونا از میان صدها واکسن ارائه شده وارد فاز آزمایش بالینی روی انسان ها شده اند ولی تا کنون هیچ واکسنی نتوانسته برای استفاده تجاری مورد تایید نهادهای جهانی بهداشت قرار بگیرد.

منبع: رویترز.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی