مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵:۱۹

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین می تواند مسیر را برای ورود سهام و اوراق بهادار دیجیتال هموار کند

ژیائو گانگ، رئیس سابق کمیسیون تنظیم بازار بورس چین در کتاب اخیر خود درباره اصلاحات بازار سرمایه این کشور توضیح داده است. او اعتقاد دارد توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین می تواند مسیر را برای ورود سهام و اوراق بهادار دیجیتال هموار کند.

در بخشی از این کتاب گانگ به ظهور تکنولوژی بلاک چین می پردازد و می گوید این سهام و اوراق بهادار محصول طبیعی ظهور ارزهای دیجیتال در آینده خواهند بود.

سهام و اوراق بهادار دیجیتال

او در ادامه به برخی چالش های پیش روی تکنولوژی های نوظهور می پردازد و می گوید این چالش ها باید در سطوح نظری و عملی رفع و رجوع شوند.

چگونگی ایجاد ارتباط بین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی با بازار سرمایه دیجیتال، چگونگی ایجاد قراردادهای هوشمند مبتنی بر سهام و اوراق بهادار دیجیتال و چگونگی استفاده از ارزهای دیجیتال برای انجام معاملات بازار سهام، از جمله چالش های ارزهای دیجیتال هستند که توسط ژیائو گانگ مورد بررسی قرار گرفته اند.

ژیائو گانگ در این کتاب جامع به بررسی ظرفیت های کلان ارزهای دیجیتال می پردازد و می گوید ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در آینده می توانند نقش مهمی در توسعه یک سیستم مالی هوشمند مبتنی بر اصول دیجیتال ایفا کنند.

ژیائو معتقد است کشور چین هم اکنون در دوره گذار به یک اقتصاد پسامدرن است و تحولات و تغییرات سیستم مالی این کشور می تواند در آینده معادلات بین المللی را به کلی تغییر دهد. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...

تشخیص دوره های متفاوت بازار | آموزش تریدینگ TRADING فصل ۷

مهارت تشخیص دوره های مختلف بازار شاید یکی از اساسی ترین و در عین حال یکی از مهترین مهارت ها در بازار باشد. به طور کلی بازار دارای دو دوره می باشد: